TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kierowca, który potrącił rowerzystów, zwolniony do domu
PAP - Opublikowano: 01.06.2018 19:10:44
Kierowca, który zabił dwóch rowerzystów, zwolniony do domu

Kierowca podejrzany o nieumyślne spowodowanie tragicznego wypadku w okolicy Raciborza, nie przyznał się do winy. Uważa, że nie naruszył zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. W środę wieczorem prowadzone przez niego renault potrąciło grupę rowerzystów, dwóch z nich zginęło.

W piątek podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Zastosowano wobec niego dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł – poinformował PAP zastępca prokuratora rejonowego w Raciborzu Mariusz Klekotka.

Kierującemu prokuratura przedstawiła zarzut z art. 177 Kodeksu karnego. Według tego przepisu, kto, naruszając - chociażby nieumyślnie - zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, powoduje nieumyślnie wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby, podlega karze od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak powiedział Klekotka, podejrzany nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. "Nie kwestionuje swojego udziału w tym wypadku, ale nie zgadza się z tym, że naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym" - wyjaśnił prokurator. Śledczy nie chcą ujawniać szczegółów z wyjaśnień podejrzanego.

Do tragedii doszło w środę późnym wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 916 między Raciborzem a Samborowicami. Jak relacjonował rzecznik policji w Raciborzu komisarz Mirosław Szymański, 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego jechał z Samborowic w stronę Raciborza. Na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionej przyczyny uderzył w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku.

Dwóch 44-letnich rowerzystów poniosło śmierć na miejscu. Do szpitala zostali zabrani pozostali dwaj mężczyźni w wieku 36 i 44 lat. Po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Według informacji z policji, rowery były wyposażone w oświetlenie. Ofiary wypadku to mieszkańcy Raciborza.

Kierowca samochodu był trzeźwy. Została mu pobrana krew, która zostanie zbadana pod kątem obecności narkotyków. Zbadana zostanie także krew ofiar wypadku.

Prok. Klekotka zaznaczył, że na obecnym, początkowym etapie śledztwa trudno przesądzać, jak dokładnie wyglądał wypadek i sytuacja na drodze tuż przed nim. W tej sprawie wypowie się biegły z zakresu ruchu drogowego. Jego opinia powinna być gotowa w ciągu kilku tygodni.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
potrącenie
śmierć
rowerzyści
prokuratura
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....