TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowicki rower miejski z nowymi stacjami
PAP - Opublikowano: 01.08.2017 23:55:47
Katowicki rower miejski z nowymi stacjami

Pięć nowych miejskich stacji systemu roweru miejskiego oficjalnie otwarto w poniedziałek w Katowicach. Cały katowicki system liczy obecnie 35 stacji, w systemie zarejestrowanych jest blisko 18 tys. osób.

To największy obecnie system roweru miejskiego w woj. śląskim, w którym 16 stacji powstało z inicjatywy miasta, 9 kolejnych jest efektem realizacji budżetu obywatelskiego, a 10 sponsorują podmioty zewnętrzne.

"Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej – w tym roku wydamy ok. 6 mln zł na utworzenie 11 km nowych dróg rowerowych" - zapowiedział w poniedziałek prezydent Katowic Marcin Krupa.

Przypomniał, że zgodnie z polityką rowerową samorządu rowery pełnią w Katowicach funkcję rekreacyjną, ale też transportową. W jego opinii taki zamysł sprawdza się: z systemu roweru miejskiego w Katowicach użytkownicy skorzystali już blisko 115 tys. razy, z czego w tym sezonie – ponad 68 tys. razy.

Jak ocenił Krupa obecna rozbudowa systemu jest istotna w perspektywie planów udostępniania infrastruktury rowerowej w każdej dzielnicy. W latach 2016-2019 na projekt, którego celem ma być połączenie wszystkich dzielnic drogami rowerowymi z centrum miasta, wydanych ma zostać blisko 16 mln zł.

Jednocześnie, zdaniem urzędników z wydziału transportu katowickiego magistratu docelowa sieć wypożyczalni rowerów miejskich powinna składać się w tym mieście z co najmniej 60 stacji.

W poniedziałek nowe stacje katowickiego roweru miejskiego otwarto w dzielnicy Giszowiec - na Placu pod Lipami, w Murckach - przy Parku Murckowskim, na osiedlu Witosa – na Placu Herberta, w Szopienicach – na Placu Powstańców Śląskich oraz w Nikiszowcu – przy lodowisku Jantor.

W obecnym sezonie systemy rowerów miejskich w centralnej części woj. śląskiego funkcjonują, prócz Katowic: w Gliwicach (10 stacji ze 100 rowerami) oraz w Pszczynie i Tychach (po 4 stacje z 40 rowerami). W przyszłorocznym sezonie, wraz z zakończeniem inwestycji w sieć dróg rowerowych i minicentrów przesiadkowych, 9 zadaszonych wypożyczalni ze 130 rowerami ma pojawić się w Sosnowcu.

Na lata 2018-2019 budowę systemu liczącego 46 stacji, a także kilkunastu kilometrów nowych dróg dla rowerzystów oraz parkingu bike&ride przy istniejącym już centrum przesiadkowym, przygotowuje samorząd Chorzowa.(PAP)

mtb/ dym/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....