TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowice zmodernizowały najdłuższą trasę rowerową w mieście
PAP - Opublikowano: 05.05.2016 12:56:52
Fot. UM Katowice

Stolicę Górnego Śląska można przejechać na rowerze wzdłuż i wszerz, głównie parkami i lasami - przekonują samorządowcy z Katowic. W mieście właśnie zakończyła się modernizacja najdłuższej, blisko 20-kilometrowej trasy rowerowej, wiodącej od Pomnika Powstańców Śląskich do granicy z Tychami.


Rozpoczynająca się w ścisłym centrum miasta trasa wiedzie obok Uniwersytetu Śląskiego, bulwarem rzeki Rawy, przez lotnisko Muchowiec i Dolinę Trzech Stawów do południowych dzielnic miasta, gdzie znajduje się m.in. rezerwat florystyczny Ochojec, meandry potoku Ślepiotka oraz kamienny most nad rzeką Mleczną. Ścieżka kończy się w dzielnicy Podlesie, w pobliżu granicy Katowic i Tychów.

 

"Podjęliśmy decyzję o modernizacji tej trasy przede wszystkim ze względu na jej duże walory rekreacyjne. Poza pierwszymi trzema kilometrami przebiega przez Dolinę Trzech Stawów, Katowicki Park Leśny oraz lasy Kostuchny, Ochojca i Podlesia. Jednocześnie chcemy zachęcić mieszkańców, by poznawali tę malowniczą, zieloną stronę miasta" ? mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

 

Weekend majowy był pierwszą okazją do przetestowania trasy po jej modernizacji. Rowerzyści chwalili nowe miejsca postojowe ? z ławkami, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Podoba im się także wyraźne oznakowanie ? zarówno to przygotowane na wbitych w ziemię tabliczkach, jak i namalowane na asfaltowej nawierzchni.

 

Modernizacja trasy kosztowała ponad 150 tys. zł. Trzeba było m.in. wyrównać i uzupełnić ubytki w nawierzchni ? zarówno w pasie drogowym, jak i na duktach leśnych, oraz poszerzyć ścieżkę w zbyt wąskich miejscach. Wyraźnie oznaczono czerwoną farbą miejsca przecięcia trasy rowerowej z drogami samochodowymi. Cała trasa została wysprzątana. Jej opis można znaleźć w nowym wydaniu książeczki ?Rowerem przez Katowice? ? przewodnika po 10 trasach rowerowych miasta.

 

Modernizacja najdłuższej trasy do część "rowerowej ofensywy" samorządu. W piątek w Katowicach otwarto dziesięć nowych stacji wypożyczalni rowerów, a prezydent miasta zapowiedział budowę nowych dróg rowerowych jeszcze w tym roku. 

 



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
droga rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....