TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowice: wybrano miejsca stacji wypożyczalni rowerów miejskich
- Opublikowano: 11.04.2016 21:14:02
Fot. Nextbike Polska

Mieszkańcy Katowic wybrali w sondażu miejsca dla 4 stacji wypożyczalni rowerów miejskich. Łącznie w mieście ma stanąć 10 stacji City by bike. W zeszłym sezonie w Katowicach działały 3 stacje z 40 rowerami. Prezydent miasta zapowiada rozbudowę systemu wypożyczalni.


W sezonie 2015 rowery miejskie w Katowicach wypożyczyło 2,6 tysiąca użytkowników i zanotowano 7,5 tysiąca wynajmów.


?- Na początku maja uruchomimy w Katowicach 10 wypożyczalni rowerów miejskich. Zależy nam na tym, żeby rower w Katowicach pełnił nie tylko funkcję rekreacyjną, ale także transportową ? zapowiada prezydent Marcin Krupa. ? 6 lokalizacji zostało już wybranych wcześniej (m.in. 3 w ramach budżetu obywatelskiego), natomiast w przypadku pozostałych czterech chciałem poznać preferencje mieszkańców w tej sprawie. Przedstawiliśmy katowiczanom osiem potencjalnych lokalizacji, z których każdy mógł wskazać od jednej do czterech ? dodaje prezydent. 

Blisko tysiąc osób w sondażu

W sondażu wzięło udział 977 osób, które od 1 do 7 kwietnia wypełniły ankietę online (958 poprawnie wypełnionych ankiet). Najczęściej wskazywanym miejscem był Park Kościuszki, zdobywając uznanie 52% pytanych (499 osób), niewiele mniej, bo 48% respondentów wskazało teren przy Bibliotece Śląskiej na Osiedlu Paderewskiego (465 osób). Na trzecim miejscu uplasowała się propozycja zlokalizowania wypożyczalni na ul. Mariackiej (429 osób), a na czwartym na Placu Sejmu Śląskiego (354 osób). Najmniejsze poparcie zyskał teren przy kompleksie sportowym ?Słowian? na Zawodziu - 15% ogółu głosów (148 głosów), następnie Park Budnioka (199), Plac Grunwaldzki (244) i Nikiszowiec (312) - informuje oficjalny serwis internetowy Katowic.

- Dziękuję katowiczanom za zaangażowanie w sprawy miasta i zabranie głosu w dyskusji dotyczącej stacji rowerowych. Podejmiemy działania, by na początku maja stacje pojawiły się w wytypowanych miejscach. 10 stacji to nie jest nasze ostatnie słowo. W kolejnych latach powstanie ich więcej. Chcemy je tworzyć w miejscach, w których będzie jak największe zapotrzebowanie społeczne ? zapowiada prezydent Marcin Krupa. ? Chcemy także by tworzenie nowych stacji rowerowych współgrało z naszymi planami inwestycyjnymi ? w latach 2016-2019 na budowę nowych dróg rowerowych w Katowicach przeznaczymy aż 15,5 mln. 

Najliczniejszą grupą, która brała udział w badaniu, byli mieszkańcy w przedziale wiekowym 25-34 lata. Najczęściej ankietę wypełniali mieszkańcy Śródmieścia (199 respondentów) oraz Koszutki (114 respondentów). 

Warto przypomnieć, że sześć pozostałych lokalizacji wypożyczalni to: Strefa Kultury, Dolina Trzech Stawów, katowicki rynek oraz trzy stacje na os. Tysiąclecia, które powstaną głosami mieszkańców tej dzielnicy w ramach budżetu obywatelskiego. Utworzenie systemu wypożyczalni rowerów miejskich zostało powierzone Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by bike
Nextbike
wypożyczalnia rowerów
sondaż
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....