TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowice: duże zainteresowanie wypożyczalniami rowerów miejskich City by bike
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 20.05.2015 17:40:55
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Mieszkańcy Katowic doceniają walory rowerów miejskich i coraz chętniej korzystają wypożyczalni City by bike, uruchomionych na początku maja przez firmę Nextbike Polska. W ostatni weekend po publiczne rowery sięgano ponad 200 razy, a w sumie liczba wynajmów przekroczyła już 1000 - informuje Nextbike Polska.

202 ? właśnie tyle wynajmów dokonano w sobotę i niedzielę w ramach wypożyczalni (w chwili obecnej pierwsze 2 stacje i 30 rowerów), z których śląscy rowerzyści mogą korzystać od 1 maja. City by bike w bieżącym sezonie po raz pierwszy pojawiło się w formie bezobsługowych wypożyczalni obsługiwanych przez firmę Nextbike Polska, która zarządza podobnymi systemami w 10 polskich miastach (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu).


Jak pokazują statystyki natężenia wypożyczeń, użytkownicy szybko opanowali nowe zasady korzystania z wypożyczalni i bardzo sobie chwalą całodobową dostępność rowerów miejskich, niskie ceny wypożyczeń oraz zintegrowanie katowickiego systemu z podobnymi wypożyczalniami w innych miastach w Polsce. W ubiegłych latach dzienna średnia wypożyczeń oscylowała wokół 30 ? w ostatnią sobotę  ta liczba była ponad czterokrotnie wyższa (139), a niemal codziennie w tym sezonie ten wynik jest podwajany (niedziela ? 63, poniedziałek ? 70). W sumie od chwili startu sezonu, niecałe 3 tygodnie temu,   niecałe 3 tygodnie tyemu, ich już zarejestrowanych w CBB i prawie 10 tyś mieszkańców ślaśka w systemach Nextbikerowery wynajmowano już 1 114 razy. Dla porównania w 2013 roku dokonano ok. 3 000 wypożyczeń w ciągu całego sezonu!


- Użytkownicy w Katowicach mają na razie do dyspozycji jedynie dwie stacje, ale nawet tak skromna infrastruktura pozwala zaszczepić modę na rower miejski, czego dowodem jest rosnące natężenie wynajmów ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike. ? Mamy za sobą dopiero pierwsze tygodnie funkcjonowania City by bike w nowej odsłonie, a rowerzyści już nauczyli się, jak korzystać z nextbike?owych rowerów i każdego dnia zwielokrotniają zeszłoroczne ilości wypożyczeń. To pokazuje, że zarówno Katowice, jak i cała aglomeracja śląska ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o rozwój taniej, zdrowej i ekologicznej formy transportu.


Obecnie w ramach City by bike do dyspozycji są dwie stacje ? ?Dworzec PKP/Galeria Katowicka? i ?Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech Stawów? oraz trzydzieści jednośladów. Z wypożyczalni korzystać mogą zarejestrowani użytkownicy, posiadający konto City by bike (stan: minimum 10 zł). Rejestracji i aktywacji dokonać można pod adresem www.citybybike.pl.


Użytkownicy raz zarejestrowani w City by bike lub innym systemie, którego Nextbike jest operatorem, mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać ze wszystkich wypożyczalni w Polsce i na świecie (opłaty według taryfy lokalnej). To duże udogodnienie zwłaszcza, że jak podaje operator, ponad 10 tysięcy mieszkańców Śląska jest zarejestrowanych w innych miastach. Od chwili startu sezonu w Katowicach, dołączyło do nich już ok. 800 użytkowników City by bike.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
Rower Miejski
Nextbike
wypożyczalnia rowerów
City by bike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....