TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowice: duże zainteresowanie wypożyczalniami rowerów miejskich City by bike
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 20.05.2015 17:40:55
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Mieszkańcy Katowic doceniają walory rowerów miejskich i coraz chętniej korzystają wypożyczalni City by bike, uruchomionych na początku maja przez firmę Nextbike Polska. W ostatni weekend po publiczne rowery sięgano ponad 200 razy, a w sumie liczba wynajmów przekroczyła już 1000 - informuje Nextbike Polska.

202 ? właśnie tyle wynajmów dokonano w sobotę i niedzielę w ramach wypożyczalni (w chwili obecnej pierwsze 2 stacje i 30 rowerów), z których śląscy rowerzyści mogą korzystać od 1 maja. City by bike w bieżącym sezonie po raz pierwszy pojawiło się w formie bezobsługowych wypożyczalni obsługiwanych przez firmę Nextbike Polska, która zarządza podobnymi systemami w 10 polskich miastach (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu).


Jak pokazują statystyki natężenia wypożyczeń, użytkownicy szybko opanowali nowe zasady korzystania z wypożyczalni i bardzo sobie chwalą całodobową dostępność rowerów miejskich, niskie ceny wypożyczeń oraz zintegrowanie katowickiego systemu z podobnymi wypożyczalniami w innych miastach w Polsce. W ubiegłych latach dzienna średnia wypożyczeń oscylowała wokół 30 ? w ostatnią sobotę  ta liczba była ponad czterokrotnie wyższa (139), a niemal codziennie w tym sezonie ten wynik jest podwajany (niedziela ? 63, poniedziałek ? 70). W sumie od chwili startu sezonu, niecałe 3 tygodnie temu,   niecałe 3 tygodnie tyemu, ich już zarejestrowanych w CBB i prawie 10 tyś mieszkańców ślaśka w systemach Nextbikerowery wynajmowano już 1 114 razy. Dla porównania w 2013 roku dokonano ok. 3 000 wypożyczeń w ciągu całego sezonu!


- Użytkownicy w Katowicach mają na razie do dyspozycji jedynie dwie stacje, ale nawet tak skromna infrastruktura pozwala zaszczepić modę na rower miejski, czego dowodem jest rosnące natężenie wynajmów ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike. ? Mamy za sobą dopiero pierwsze tygodnie funkcjonowania City by bike w nowej odsłonie, a rowerzyści już nauczyli się, jak korzystać z nextbike?owych rowerów i każdego dnia zwielokrotniają zeszłoroczne ilości wypożyczeń. To pokazuje, że zarówno Katowice, jak i cała aglomeracja śląska ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o rozwój taniej, zdrowej i ekologicznej formy transportu.


Obecnie w ramach City by bike do dyspozycji są dwie stacje ? ?Dworzec PKP/Galeria Katowicka? i ?Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech Stawów? oraz trzydzieści jednośladów. Z wypożyczalni korzystać mogą zarejestrowani użytkownicy, posiadający konto City by bike (stan: minimum 10 zł). Rejestracji i aktywacji dokonać można pod adresem www.citybybike.pl.


Użytkownicy raz zarejestrowani w City by bike lub innym systemie, którego Nextbike jest operatorem, mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać ze wszystkich wypożyczalni w Polsce i na świecie (opłaty według taryfy lokalnej). To duże udogodnienie zwłaszcza, że jak podaje operator, ponad 10 tysięcy mieszkańców Śląska jest zarejestrowanych w innych miastach. Od chwili startu sezonu w Katowicach, dołączyło do nich już ok. 800 użytkowników City by bike.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
Rower Miejski
Nextbike
wypożyczalnia rowerów
City by bike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....