TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowice chcą rozbudowywać infrastrukturę rowerową
PAP - Opublikowano: 17.10.2016 17:23:44
Katowice chcą rozbudowywać infrastrukturę rowerową

16 mln zł do końca 2019 r. planują wydać Katowice na rozwój infrastruktury rowerowej. W czwartek podsumowano drugi sezon funkcjonowania w mieście wypożyczalni rowerów; planowane jest uruchomienie kolejnych stacji. 

- Ważne, by dalej rozwijać całą infrastrukturę rowerową, czyli drogi rowerowe. Planujemy na ten cel przeznaczyć w najbliższych kilku latach 16 mln zł. Będą również powstawały kolejne stacje wypożyczania rowerów ? powiedział podczas konferencji prasowej prezydent miasta Marcin Krupa.

- W tym roku 3 stacje rowerowe były zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na osiedlu Tysiąclecia, ten pomysł podchwycili inni i na południu Katowic będzie 9 dodatkowych nowych stacji rowerowych, zlokalizowanych w Ligocie, Panewnikach, Piotrowicach i Ochojcu - dodał.

System stacji wypożyczania rowerów, liczący obecnie 11 stacji i 88 rowerów, działa w mieście drugi sezon. Zarówno w ocenie operatora systemu, jak i władz miasta, jego wdrożenie okazało się sukcesem. Zarejestrowanych w nim jest 9 tys. 200 osób, które wypożyczyły w tym sezonie rowery 38 tys. razy. 15-25 proc. wypożyczeń dokonywali użytkownicy z innych miast. Najchętniej rowery w Katowicach są wypożyczane między godzinami 16 a 19 oraz w weekendy. Ponad 70 proc. podróży trwa do 1 godziny, 45 proc. użytkowników korzysta z rowerów w bezpłatnym czasie (15 minut). Duże zainteresowanie spowodowało, że sezon rowerowy w tym roku trwał 2 tygodnie dłużej niż w 2015 roku ? zaczął się jeszcze przed majówką, a zakończy się 16 października.

- Bardzo się cieszę, będąc w Katowicach na zamknięciu drugiego sezonu. Dla nas to jest zawsze duże wyzwanie - mierzenie się z miastem, które jest uznawane za +nierowerowe+. Jak pokazują doświadczenia ostatnich dwóch lat, Katowice wcale nie są +nierowerowe+ - ludzie chcą tutaj jeździć coraz więcej ? ocenił prezes firmy NextBike Tomasz Wojtkiewicz.

- Liczba rowerów wzrosła tylko dwukrotnie rok do roku, natomiast liczba wypożyczeń ? pięciokrotnie. To pokazuje, że ten system, rozwijanie go i traktowanie go jako środka transportu, komunikacji, ma sens ? dodał.

Podczas konferencji żółtą koszulką lidera i voucherem nagrodzono Michała Dobrzyńskiego ? najaktywniejszego użytkownika systemu, który skorzystał z niego w tym sezonie 170 razy. Pan Michał dojeżdża miejskim rowerem do pracy z osiedla Tysiąclecia do centrum Katowic.

Jak mówił dziennikarzom, wybiera tę formę transportu, choć ma własny rower. "Nie chce mi się go jednak nosić - to po pierwsze, a po drugie ten z wypożyczalni ma większe koła, jest wygodniejszy, lepiej się jeździ" ? mówił.

- Zdaniem Dobrzyńskiego Katowice rozwijają się pod względem infrastruktury rowerowej, ale jest jeszcze dużo do zrobienia. "Potrzeba więcej ścieżek rowerowych, mogłyby też być lepiej oznaczone" ? ocenił. Zauważył też potrzebę utworzenia kolejnych stacji wypożyczania rowerów.

Obecnie w Katowicach jest 160 km tras i dróg rowerowych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
infrastruktura rowerowa
Nextbike
rower miejski
wypożyczalnia rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....