TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Katowice - 209 tys. wypożyczeń roweru miejskiego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.12.2018 16:41:36
Katowice - 209 tys. wypożyczeń roweru miejskiego

W połowie grudnia zakończył się sezon roweru miejskiego w Katowicach. Sezon wyjątkowo udany. Z wypożyczalni skorzystano 209 tys. razy, czyli dwa razy więcej razy niż w 2017 roku. Sezon roweru miejskiego wydłużono ze względu na szczyt klimatyczny ONZ.

"Tylko w tym roku do systemu dołączyło ponad 21,5 tys. osób, co oznacza, że łącznie jest ich ponad 41 tys." - poinformował w czwartek prezydent Katowic Marcin Krupa.

W tym roku z miejskich jednośladów skorzystano 209 tys. razy, czyli dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. "To dobra wiadomość, bo w Katowicach rower traktujemy nie tylko jako środek rekreacji, ale też transportu. Wielu katowiczan korzysta z niego dojeżdżając do szkoły, pracy czy na uczelnię" – dodał prezydent.

Najczęściej wypożyczano rowery w sierpniu, bo aż 35 tys. razy. Rekordowym dniem był 15 sierpnia - odnotowano wtedy 1577 wypożyczeń. Najpopularniejsze stacje to: Katowice Rynek, Silesia City Center oraz KTBS – Krasińskiego 14. Najpopularniejsze trasy, to przejazdy między tymi stacjami.

W 2018 r. katowiczanie statystycznie najczęściej wypożyczali rower do 15 minut – wtedy przejazd jest bezpłatny. Średni czas korzystania z roweru to 30 minut i 42 sekundy. Poza standardowymi rowerami katowiczanie mieli także od tego roku do dyspozycji 10 pojazdów typu cargo, którymi można przewozić zarówno ładunki do 100 kg, jak i dzieci.

"Statystyki wypożyczeń i najchętniej pokonywanych tras są przez nas analizowane, by w kolejnym roku optymalizować sieć m.in. poprzez zmianę lokalizacji niektórych stacji, z których katowiczanie rzadziej wypożyczali jednoślady. Oczywiście poza liczbami ważne są też głosy mieszkańców, którzy wskazują nam propozycje zmian. Dlatego w tym roku przenieśliśmy wypożyczalnię rowerów na Murckach z parku Murckowskiego na rynek w tej dzielnicy" – powiedział naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice Maciej Stachura.

W przyszłym roku sieć rowerów miejskich w Katowicach rozrośnie się o kolejne 12 stacji wybranych przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Bedą zlokalizowane w Załęskiej Hałdzie (3 stacje), Osiedlu Paderewskiego (3), Dębie (2), Wełnowcu (2), Burowcu (1) oraz Zarzeczu (1). Docelowo sieć rowerów miejskich w Katowicach, zgodnie z zapowiedziami prezydenta Marcina Krupy, ma liczyć 150 stacji.

Utworzenie systemu wypożyczalni rowerów miejskich zostało w tym roku powierzone Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o. Całościowy koszt projektu zawierający dzierżawę urządzeń, rowerów oraz serwis wyniósł 1,2 mln zł. W Katowicach system, podobnie jak w poprzednich latach, utworzyła firma Nextbike. Posiadając konto w systemie Nextbike można wypożyczać rowery także w innych miastach, które wybrały tego operatora, zarówno w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jak i całej Polsce.

W ciągu ostatnich czterech lat w Katowicach powstało 15,5 km nowych dróg rowerowych, a 58 km tras zostało zmodernizowanych. Wśród najważniejszych inwestycji planowanych na przyszły rok można wymienić m.in. budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej – blisko 2 km na odcinku od ul. Bażantów do ul. Marzanny, połączenie ul. Medyków z Centrum Przesiadkowym Ligota (ponad 1,5 km), połączenie ul. Rataja z trasą nr 103 (0,5 km) czy też połączenie ul. Pułaskiego z ul. Francuską wzdłuż ul. Lotnisko (1,1 km). (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....