TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kampania Rowerowy Poznań 2014
ROWEROWYPOZNAN.PL - Opublikowano: 10.07.2014 14:31:25
Kampania Rowerowy Poznań 2014
„Rowerowy Poznań 2014”to kampania, która ma na celu spojrzenie na rowerowe „tu i teraz”z pewnej perspektywy, wyciągnięcie wniosków i stworzenie planów na przyszłość. Można ją porównać do fotografii rowerowej rzeczywistości poznaniaków. Zatrzymamy się na chwilę w codziennym pędzie i spojrzymy wokół, kto jedzie obok nas, gdzie –jako rowerzyści –jesteśmy, co nas czeka i o czym rowerowym marzymy. Skupimy się wokół formułowania odpowiedzi na trzy pytania: „Kim jesteśmy?”, „Gdzie jesteśmy?”i „Dokąd zmierzamy?”Kampania „Rowerowy Poznań 2014”zainicjowana została przez Sekcję Rowerzystów Miejskich i otwarta jest dla wszystkich, którym rozwój ruchu rowerowego w Poznaniu jest bliski. Pierwsze działania odbędą się w wakacje (lipiec-sierpień\'14), a ich kulminacja nastąpi we wrześniu, podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16- 23 września).Odpowiadając na pytanie: „Kim jesteśmy?”chcemy stworzyć portret poznańskiego rowerzysty miejskiego. Ciekawi nas, kto wybiera rower jako codzienny środek transportu. Z jakich powodów?Czym się sugeruje przy wyborze trasy? A także, kto jeździłby rowerem, gdyby w mieście nastąpiły pozytywne zmiany? Kto, choć sam nie jeździ, ruch rowerowy wspiera? Zapisem odpowiedzi, zebranych podczas spotkań na ulicy, happeningów i akcji internetowej ma się stać filmowy reportaż.Pochylając się nad pytaniem: „Gdzie jesteśmy?”chcemy dokonać audytu stanu rozwoju infrastruktury rowerowej. Narzędziem badań będą m.in. patrole rowerowe w śródmiejskich dzielnicach, analiza miejskiego „Programu Rowerowego na lata 2007-2015”oraz działania angażujące internautów. Uzupełnieniem badań staną się spotkania tematyczne i wykłady.Hasło „Dokąd zmierzamy?”ma nas doprowadzić do odpowiedzi na pytania o rowerową przyszłość Poznania. W wyniku naszych działań powstanie zapis wizji, oczekiwań i obaw poznańskich rowerzystów. Kwestie techniczne, konieczne do poprawnego budowania dobrej infrastruktury drogowej zbierzemy z kolei w „Zeszycie Rowerowym”. Chcielibyśmy, aby stało się on realną pomocą dla urzędników, właścicieli nieruchomości i wszystkich tych, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie.Mamy nadzieję, że kampania „Rowerowy Poznań 2014”pozwoli na pokazanie rzeczywistego stanu rozwoju ruchu rowerowego w mieście. Chcemy również, aby w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych, dokumenty będące efektem kampanii mogły służyć badaniu wiedzy i poglądów kandydatów, a później, być odniesieniem do dalszych prac dla nowego samorządu.Zapraszamy do śledzenia kampanii na portalu FB „Rowerowy Poznań”oraz na stronie internetowej www.srm.eco.plInformacji udzielają: Adam Beim +48 692 265 518 / adam.beim (@) gmail.com Cezary Brudka +48 534 696 716 / cezary.brudka (@) gmail.com--- Kampania jest współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, w ramach projektu „Rowerowa sieć społecznej aktywności dla partycypacji w polityce transportowej państwa”
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Kampania Rowerowy Poznań
Sekcja Rowerzystów Miejskich
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....