TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kampania 2018: Rowerowych kontrowersji w Warszawie ciąg dalszy
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.09.2018 17:59:38
Kampania 2018: Rowerowych kontrowersji w Warszawie ciąg dalszy

Piotr Guział nie ma pojęcia jak bardzo nasilił się ruch rowerowy na Ursynowie, nie wie, jak zwiększyła się liczba niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów - tak radna Sylwia Krajewska (PO) odpowiada na krytykę Guziała pomysłu instalacji progów zwalniających na ścieżkach rowerowych.

"Piotr Guział od kilku lat nie mieszka na Ursynowie i nie ma pojęcia o tym, jak bardzo nasilił się ruch rowerowy w dzielnicy. Nie wie, jak bardzo zwiększyła się liczba niebezpiecznych zdarzeń oraz wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów" - oceniła w Sylwia Krajewska radna PO na warszawskim Ursynowie, która jest też liderem Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej w nadchodzących wyborach w dzielnicy. Radna dodała, że Guział nie zapoznał się z jej propozycją poprawy bezpieczeństwa w ruchu rowerowym, "gdyż się z nią rozmija".

W piątek Guział, który ma być wiceprezydentem, gdy wybory w Warszawie wygra kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, zorganizował konferencję prasową, na której odniósł się do propozycji Krajewskiej dotyczącej budowy na ścieżkach rowerowych progów zwalniających. Podczas konferencji na jednej z popularnych, ursynowskich ścieżek rowerowych Guział zaprezentował, jak zachowuje się rower po najechaniu na próg zwalniający. "Zrobiliśmy to po to, żeby pokazać absurd tej propozycji. Podjęliśmy próbę przejechania przez te progi, która skończyła się niemalże upadkiem" - podkreślił Guział.

Odpowiadając Guziałowi Krajewska podkreśliła, że ursynowianie zgłaszali i nadal zgłaszają do niej konieczność zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, "szczególnie dzieci i osób starszych w ruchu drogowym i rowerowym". Zdaniem Krajewskiej słowa Guziała wypowiedziane po eksperymencie przejechania rowerem progów zwalniających nie są odpowiedzią na "poważny problem". "Na pewno nie jest to odpowiedź, jakiej mieszkańcy Ursynowa oczekują od poważnego kandydata na wiceprezydenta Warszawy" - podkreśliła.

Jak wyjaśniła PAP Krajewska "progów zwalniających na ścieżkach rowerowych nie przewidują polskie przepisy o ruchu drogowym". Dodała też, że zapewnienie ze strony władz Warszawy oraz Dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich, że w al. KEN (na Ursynowie) "zostaną pilotażowo wprowadzone poprzeczne linie z farby grubowarstwowej, ostrzegające rowerzystę o zbliżaniu się do miejsca niebezpiecznego, potocznie zwane +pasami akustycznymi+".

W piątek Guział zaznaczył też, że Krajewska "wspiera" w wyborach samorządowych Rafała Trzaskowskiego, który jako kandydat Koalicji Obywatelskiej walczy o fotel prezydenta Warszawy. Dodał, że Trzaskowski obiecuje warszawiakom rozwój infrastruktury rowerowej w mieście. "Jak wierzyć kandydatowi na prezydenta, który z jednej strony chce rozbudowywać sieć dróg rowerowych, a z drugiej jego współpracownicy chcą, żeby na tych drogach montowane były progi" - mówił Guział.

"Przyjmuję z entuzjazmem deklarację kandydata na prezydenta Warszawy, Pana Rafała Trzaskowskiego, dotyczącą budowy drugiej ścieżki rowerowej wzdłuż al. KEN. To powinno rozładować i uspokoić w pewnym stopniu ruch rowerowy" - podkreśliła Krajewska odnosząc się do zarzutów Guziała. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wybory
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....