TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kalisz: testy roweru miejskiego
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 28.09.2015 23:25:10
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Od 25 września Kalisz dołącza do grona miast, których mieszkańcy mogą cieszyć się ekologicznym, tanim i korzystnym dla zdrowia środkiem komunikacji miejskiej, jakim są rowery publiczne. O godz. 15.00, Nextbike Polska, największy operator wypożyczalni w kraju, uruchomił pilotażowy projekt, składający się z 3 stacji i 24 rowerów, które pojawią się w następujących lokalizacjach: Urząd Miejski ? ul. Kościuszki, Hala Arena oraz ul. Śródmiejska. Z testowego systemu ?Kaliski Rower Publiczny? można korzystać do 8 października.


System ?Kaliski Rower Publiczny? zostanie uruchomiony około godz. 15.00 przy stacji na ul. Śródmiejskiej. Również dzisiaj można będzie wypróbować przejażdżki na 2-osobowym rowerze tandemowym oraz na małych dziecięcych rowerkach, które obecnie testowane są w pierwszej na świecie bezobsługowej wypożyczalni rowerów publicznych dla dzieci.


Użytkownicy będą mieli do dyspozycji 3 stacje:

  • Urząd Miejski ? ul. Kościuszki

  • Hala Arena

  • ul. Śródmiejska

Punkt przy ul. Śródmiejskiej będzie funkcjonował w piątek do godz. 18.00, a następnie, na kolejne dni zostanie przeniesiony pod Ratusz. Wypożyczalnie oraz flota 24 jednośladów będą w Kaliszu dostępne do 8 października.

- ?Kaliski Rower Publiczny? to dla mieszkańców drugiego największego miasta Wielkopolski możliwość, by przetestować najmodniejsze obecnie rozwiązanie komunikacyjne, jakim są systemy rowerów miejskich. Moda na zdrowy, tani i ekologiczny transport zatacza coraz szersze kręgi w Polsce, więc cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować nasze wypożyczalnie kaliszanom. Jesteśmy pewni, że szybko przekonają się, dlaczego w całym kraju już prawie 650 tysięcy osób w 11 miastach przesiadło się na ?dwa kółka? z publicznych wypożyczalni ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Żeby skorzystać z rowerów, należy wejść na stronę internetową www.KaliskiRowerPubliczny.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Kiedy tylko wpłata zostanie zaksięgowana na koncie ? można już wynajmować rowery. Operator systemu, Nextbike Polska zwraca uwagę, że podobnie jak ma to miejsce we wszystkich jego systemach w Polsce, konto użytkownika systemu jest aktywne (umożliwia wypożyczanie), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim właśnie co najmniej 10 zł. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest darmowe, czas od 31 do 60 minuty wynajmu kosztuje 1 zł, druga godzina ? 2 zł, a każda kolejna ? 4 zł. Wszystkie informacje na temat rowerów miejskich można znaleźć na stronie www.nextbike.pl.

W związku z otwarciem Kaliskiego Roweru Publicznego, Nextbike Polska przygotował akcję informacyjną z myślą o nowych użytkownikach, którzy pierwszy raz będą korzystać z wypożyczalni. Od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora rotacyjnie przy stacjach będzie można spotkać informatorów Nextbike, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, dotyczące systemu, jak również pomogą przy rejestracji, wynajmach i zwrotach.

Warto rejestrować się w systemie również dlatego, że sieci wypożyczalni rowerowych Nextbike w Polsce (Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin, Białystok, Katowice, Opole, Sopot, Konstancin-Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki) i na świecie (ponad 70 miast) są kompatybilne. Oznacza to, że rowerzysta zarejestrowany w jednym z systemów (np. w Kaliszu) może bez dodatkowej rejestracji korzystać z rowerów w pozostałych miastach. Jak informuje Nextbike Polska, już teraz ponad 600 mieszkańców Kalisza ma konta założone w innych polskich systemach rowerów miejskich.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
rower miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike
Kaliski Rower Publiczny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....