TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kalisz: koniec testów roweru miejskiego
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 13.10.2015 00:14:06
Fot. Nextbike.pl

Zakończyły się dwutygodniowe testy roweru miejskiego w Kaliszu. System nie był duży. Stanowiło go 3 stacje i 24 rowery. Jak informuje Nextbike ? firma, której rowery testowano - kaliszanie dokonali ponad 530 wynajmów, a ponadto do systemu zarejestrowało się ponad 700 osób. Jeszcze przed uruchomieniem pilotażowego programu, ponad 600 kaliszan posiadało konta w innych systemach operatora, firmy Nextbike Polska, co oznacza, że obecnie ok. 1 300 osób może bez dodatkowej rejestracji korzystać z wypożyczalni w całym kraju. To bardzo dobry prognostyk przed ewentualnym uruchomieniem stałego systemu rowerów miejskich w Kaliszu.


Wszystkie stacje stacje, czyli ?Urząd Miejski ? ul. Kościuszki?, ?Hala Arena? i ?Ratusz? oraz cała flota rowerowa zostały zdemontowane.


Na przestrzeni całego czasu trwania testów, dniem największej aktywności rowerzystów był 27 września, kiedy po rowery sięgano 94 razy (średnio każdy rower wynajmowany był cztery razy w ciągu dnia). Lider wypożyczeń od 25 września dokonał 20 wynajmów, co oznacza, że korzystał z ?KRP? częściej, niż raz dziennie.


- W ramach naszego programu prezentacji sieci wypożyczalni rowerowych, po raz pierwszy zawitaliśmy do Kalisza i po dwóch tygodniach możemy już ogłosić, że testy przebiegły bardzo obiecująco. Ponad 500 wynajmów w ramach pilotażowego, kilkunastodniowego projektu, podwojenie mieszkańców Kalisza zarejestrowanych w naszych systemach oraz mnóstwo pytań, dotyczących przyszłości ?Kaliskiego Roweru Publicznego?, jakie otrzymujemy, świadczą o tym, że ekologiczna komunikacja miejska na każdą kieszeń, może okazać się w Kaliszu ?strzałem w dziesiątkę? ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.


Dzisiaj kaliszanie po raz ostatni korzystają z pilotażowego systemu rowerów miejskich. Nextbike Polska przypomina, że wszyscy użytkownicy, którzy założyli konta mogą zachować je z myślą o przyszłym użytkowaniu. W związku z tym, że wszystkie sieci wypożyczalni operatora są kompatybilne ? rowerzysta miejski raz zarejestrowany w jednej z nich (np. w ?Kaliskim Rowerze Publicznym?), może bez dodatkowych formalności korzystać z pozostałych ? w Polsce (Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin, Białystok, Katowice, Opole, Sopot, Konstancin-Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki) i na całym świecie.


W przypadku, gdyby użytkownik chciał zamknąć swoje konto, powinien zgodnie z regulaminu zgłosić taką chęć na adres mailowy info@nextbike.pl. Jeżeli w momencie zgłaszania wypowiedzenia na jego koncie znajdują się pieniądze, zostaną zwrócone na numer konta, z którego zostały wpłacone lub na inny ? wskazany w mailu do operatora.


Rowery miejskie Nextbike?a pojawiły się w Polsce po raz pierwszy w czerwcu 2011 roku. Od tego czasu we wszystkich systemach zarejestrowało się prawie 700 tysięcy osób, które dokonały już niemal 10 milionów wypożyczeń.


Popularność stacji w Kaliszu pod względem natężenia wypożyczeń:

Hala Arena ? 44,59% wszystkich wynajmów

Rynek ? 37,84%

Urząd miejski ul. Kościuszki ? 17,57%


Popularność stacji pod względem natężenia zwrotów:

Rynek ? 46,44%

Hala Arena ? 37,97%

Urząd miejski ul. Kościuszki ? 15,59%


Najpopularniejsze trasy:

Hala Arena do Rynek

Urząd miejski ul. Kościuszki do Rynek

Rynek do Hala Arena

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
rower miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike
Kaliski Rower Publiczny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....