TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Już nie rower i jeszcze nie samochód
INFOBIKE.PL, INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 12.03.2018 22:36:02
Zdj. Informacja prasowa

Pojazd ma łączyć zalety roweru i samochodu i być odpowiedzią na zakorkowane miasta. Czy zapełni lukę między samochodami a rowerami elektrycznymi?

Lubelska firma In-Lab podpisała list intencyjny dot. współpracy partnerskiej z norweską firmą CityQ AS, która opracowuje niezwykły innowacyjny pojazd elektryczny.

Czterokołowy ebike jest technologicznie przystosowany do całorocznej pracy także w trudnych warunkach pogodowych (zima, deszcz). Posiada dostarczony przez In-Lab system fotowoltaiczny z dedykowanym, umiejscowionym na dachu, panelem o podwyższonej sprawności i mocy 75-100 Wp, który zapewnia doładowywanie baterii trakcyjnych oraz zasila elektronikę sterującą pojazdu. Współpraca zakłada także opracowanie inteligentnych technologii sprzętowych oraz oprogramowania, pozwalających na efektywną energetycznie wymianę informacji zarządczych i serwisowych z chmurą obliczeniową. Dzięki temu zarządzanie flotą pojazdów będzie mogło być w dużej mierze zautomatyzowane - czytamy w informacji prasowej.

Pojazd e-bike nie jest rejestrowany jako samochód, więc może być legalnie użytkowany także na ścieżkach rowerowych i w obszarach, do których nie mają wjazdu pojazdy, nawet elektryczne. Jego maksymalna prędkość to ok. 25 km/h, a zasięg bez ładowania – 70-100 km (w zależności od zainstalowanego panelu fotowoltaicznego i baterii). Do napędzania pojazdu mogą być także użyte klasyczne pedały i siła mięśni. Pojazd może pomieścić nawet do 3 osób oraz zakupy.

Zainteresowanie projektem wykazało już szereg miast w Europie oraz jeden z globalnych liderów krótkoterminowego wynajmu pojazdów – firma Avis (właściciel marki Budget). Grupa Avis zamierza zaoferować swoim klientom nowy typ całorocznego, odpornego na pogodę pojazdu e-bike, jako część swojej strategii MaaS (ang. mobility-as-a-service – mobilność jako usługa) w Skandynawii. Opłata za wykorzystywanie pojazdu e-bike ma być elastyczną kombinacją subskrypcji (abonamentu) oraz opłaty za użycie.

CityQ to atrakcyjna alternatywa dla roweru podczas złej pogody, która może znacząco obniżyć liczbę krótkich podróży samochodowych w mieście, zwłaszcza w zatłoczonych centrach miast z obszarami wyłączonymi dla ruchu dla samochodów. Właśnie tam rośnie potrzeba istnienia takich pojazdów nowego typu", powiedział Morten Torp, który jest odpowiedzialny za rozwiązania MaaS firmy Avis i Budget w Skandynawii.

Celem projektu jest eliminowanie krótkich podróży samochodem w obszarach silnie zurbanizowanych, jak np. odwiezienie dzieci do szkoły, dojazd do pracy w centrum, zakupy. Prawo jazdy nie jest wymagane, co ma duże znaczenie, gdyż coraz więcej przedstawicieli tzw. pokolenia millenialsów w Europie Zachodniej nie ma i nie zamierza mieć prawa jazdy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-bike
rower elektryczny
CityQ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....