TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Już 13 rowerowych stacji partnerskich na Służewcu.
InfoBike.pl - Opublikowano: 09.10.2020 17:35:32
13 stacji rowerowych ufundowanych przez prywatny biznes.

Na warszawskim Służewcu obecnie dostępnych jest 13 stacji rowerowych ufundowanych przez prywatny biznes. To pokazuje, jak ważny jest wygodny dojazd rowerem do pracy, biura, centrum handlowego, czy powrót do domu.

Na obszarze Służewca biurowego problem transportowy od lat był jednym z najistotniejszych wyzwań, z którym trzeba było się zmierzyć, aby obszar ten stał się miejscem przyjaznym do życia, pracy i spędzania wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw trendom związanym z troską o potrzeby i wygodę klientów oraz pracowników od ośmiu lat przedsiębiorcy umożliwiają korzystanie na terenie Służewca z partnerskich stacji w ramach wypożyczalni rowerów Veturilo.

Warszawski Służewiec to jeden z najważniejszych hubów biurowych w stolicy i Polsce. Najemcy chętnie wybierają tą część Mokotowa jako siedzibę dla swoich firm. Na obszarze 260 ha znajduje się 13 stacji partnerskich roweru miejskiego ufundowanych przez zarządców kompleksów biurowych, deweloperów i centrum handlowe, którzy dostęp do ekologicznej współdzielonej komunikacji postrzegają jako znaczącą wartość dodaną i coraz większą wagę przykładają do budowy przyjaznych osiedli i miejsc pracy. Dbają o środowisko i wspierają aktywny tryb życia mieszkańców i pracowników.

Pokazuje to, że na rynku deweloperskim oraz w branży handlowej i inwestycyjnej, udział w rozwoju systemu roweru miejskiego niesie za sobą wymierne korzyści i stanowi istotny element polityki CSR. Podejmowanie długofalowych i wymiernych inwestycji pokazuje zaangażowanie firmy w życie społeczności lokalnej. Ułatwia sprawne funkcjonowanie i trwałe zakorzenienie się w niej. Pozwala też na zdobycie zaufania i przychylności mieszkańców oraz pracowników. To wszystko sprzyja także postrzeganiu tej dzielnicy jako atrakcyjnego miejsca do pracy, inwestowania i życia.

— Rower jest nieustanne jednym z najlepszych środków transportu, zwłaszcza na niedużych, kilkukilometrowych dystansach. Stąd dostrzegalna tendencja w inwestowaniu zarządców powierzchni biurowych, osiedli mieszkalnych czy galerii handlowych w stacje partnerskie. W ramach istniejących systemów w poszczególnych miastach w całej Polsce, Nextbike proponuje potencjalnym inwestorom uruchomienie własnej, firmowej stacji – o jej lokalizacji, nazwie i brandingu decyduje w takim przypadku sam sponsor — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — Środek transportu nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle popularny, pozwala uprzyjemnić podróż do pracy bez szkody dla środowiska i z pożytkiem dla zdrowia i kondycji.

W Warszawie dostępnych jest ponad 5700 rowerów i prawie 400 stacji. Służewiec jest dzielnicą nowoczesną i przyjazną zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom i właśnie tu jest największe skupisko wypożyczalni, które zostały zakupione z prywatnych środków.

Na samym Służewcu i w bezpośrednich okolicach można skorzystać z czternastu stacji Veturilo, z których trzynaście funkcjonuje dzięki współpracy Nextbike Polska z prywatnym biznesem. To głównie operatorzy biurowców, firmy, które posiadają biura w bezpośrednim sąsiedztwie, ale również galeria handlowa, w pobliżu której znajdują się dwie stacje. Cała dzielnica korzysta na otwarciu się na ekologiczny środek transportu jakim jest rower miejski.

Pierwsza stacja sponsorska na Służewcu została uruchomiona w marcu 2013 roku przy wejściu głównym do Galerii Mokotów. Kolejna powstała w sierpniu tego samego roku przy biurowcu Cybernetyki Office Park – IRIS. W 2014 w biurowej części Mokotowa powstała stacja T-Mobile. W kolejnym roku zostały uruchomione cztery nowe wypożyczalnie: Citi, Nestlé House, New City, i druga stacja przy galerii handlowej. Wypożyczalnia EMPARK rozpoczęła funkcjonowanie we wrześniu 2017. Następny rok wzbogacił sieć wypożyczalni o dwie kolejne stacje partnerskie: Marynarska 12 i Wiśniowy Business Park. W lipcu 2019 system powiększył się o wypożyczalnie Eko-Rowery NFOŚiGW i Signum Work Station. Najnowszą inwestycją jest partnerska stacja pomiędzy dwoma budynkami kompleksu biurowego Park Rozwoju, udostępniona dla użytkowników w marcu bieżącego roku.

Stacje partnerskie na warszawskim Służewcu:

– Galeria Mokotów wejście główne,

– Galeria Mokotów wejście ul. Wołoska,

– Nestle House,

– EMPARK,

– IRIS,

– Citi,

– New City,

– T-Mobile,

– Marynarska 12,

– Wiśniowy Business Park,

– Eko – Rowery NFOŚiGW,

– Park Rozwoju,

– Signum Work Station.

Rowery publiczne Nextbike są nieodłącznym i ważnym elementem komunikacji publicznej Korzysta z nich już ponad 2 mln Polaków. Można je wypożyczyć w ok. 56 miastach i miejscowościach w Polsce. Tylko w tym roku rowery wypożyczono już ponad 7,4 milionów razy! Każdy z ponad 18 tysięcy rowerów Nextbike ma już w tym roku za sobą średnio 416 wypożyczeń.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Warszawa
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....