TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Jeździsz na rowerze? Sprawdź ile cię to może kosztować...
InfoBike.pl - Opublikowano: 08.04.2020 19:35:35
Jeździsz na rowerze? Sprawdź ile cie to może kosztować...

Mandat za mycie samochodu na myjni, za wizytę na cmentarzu i...jazdę na rowerze. Przez weekend podobne doniesienia dochodziły z różnych stron Polski. W całym kraju posypały się mandaty za łamanie ograniczeń w związku z koronawirusem. Policjanci stosowali surowe kary za łamanie nowych przepisów. Nawet 12 tys. zł za jazdę na rowerze!

Krakowski spleen

Mundurowi z Krakowa podjęli w ostatnich dniach kilkaset interwencji. Najwięcej z nich dotyczyło przebywania na terenach zielonych, przemieszczania się w ruchu pieszym oraz gromadzenia się osób.

Sanepid, kierując się notatkami policji, nałożył kilka wysokich kar za łamanie przepisów ograniczających poruszanie się. Kary w wysokości 12 tys. zł zostały nałożone na mężczyznę, który jeździł na rowerze po Bulwarze Kurlandzkim.Taką samą grzywną ukarano kobietę, która tam spacerowała.

Warszawa

Internauci ostrzegają się przed patrolami, które zatrzymują samotnych rowerzystów. O tym, że policjanci często zatrzymują prowadzących jednoślady alarmują aktywiści miejscy działający w stolicy. Funkcjonariusze tłumaczą, że robią to na polecenie rządu w ramach walki z koronawirusem. Jednak nie do wszystkich takie tłumaczenie przemawia.

"Policja zatrzymuje jadących wzdłuż Pola Mokotowskiego rowerzystów. To jest już gruba przesada. Czy wszystkie auta przejeżdżające obok al. Żwirki i Wigury też są zatrzymywane?" – napisał na Twitterze Beniamin Łuczyński, rzecznik stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Działacz podkreśla, że rower jest bezpieczniejszym środkiem transportu podczas epidemii niż autobus czy tramwaj. Jak mówi Łuczyński, policjanci nie rozumieją, że rower może służyć do dojazdu do pracy, a nie zakazanej przez władzę rekreacji.

Przyjmować czy nie?

Mecenas Jacek Dubois tak komentuje kary, jakie warszawskim rowerzystom wymierzają masowo zatrzymujący ich funkcjonariusze:

- Na miejscu rowerzysty nie przyjmowałbym mandatu. Chciałbym, by sąd zajął się sprawą. Te unormowania nie mają podłoża konstytucyjnego.

Jacek Dubois podkreśla, że mandaty wystawiane przez funkcjonariuszy są nakładane bezprawnie:

- Nasze konstytucyjne uprawnienia władza może ograniczyć, wprowadzając stan nadzwyczajny. To między innymi stan klęski żywiołowej, który – moim zdaniem – powinien być w Polsce wprowadzony. Wtedy takie ograniczenia byłyby zgodne z prawem i bym się do nich zastosował – mówi prawnik.

Okiem Policji

Policjanci nie prowadzą statystyk, ilu rowerzystów ukarano za naruszenie rządowych obostrzeń związanych z koronawirusem. Podają ogólne dane. Od 24 marca funkcjonariusze interweniowali 1089 razy w związku z naruszeniem art. 54 Kodeksu wykroczeń ("Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany"). Policjanci nałożyli 833 mandaty karne. W pozostałych przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Kraków
rower
wirus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....