TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Jest dalszy ciąg sprawy 14 latka wyproszonego z rowerem z autobusu.
INFORMACJA PRASOWA InfoBike.pl - Opublikowano: 03.07.2020 18:35:15
Jest dalszy ciąg sprawy 14 latka wyproszonego z rowerem z autobusu. Zdjęcie ilustracyjne

1 lipca przedstawiliśmy historię 14-latka, który 30 maja, wieczorem chciał przewieźć rower BMX autobusem linii 931 do oddalonych od ponad 20 kilometrów od Katowic Lędzin. Sprawa ma dalszy ciąg.

Na przystanku na katowickim Zawodziu chłopak włożył rower do autobusu i chciał skasować bilet bagażowy. Nie zdążył tego zrobić, bo podszedł do niego kierowca i kazał mu wysiadać. Kiedy 14-latek zapytał dlaczego, kierowca stwierdził, że przewożenie rowerów jest niezgodne z przepisami przepisy dopuszczają taką możliwość, wymagana jest tylko zgoda kierowcy. I poradził chłopakowi, aby wrócił do domu jednośladem.

BMX jest jednak rowerem do ewolucji, a nie jazdy szosowej. Choć w autobusie było tylko trzech innych pasażerów, kierowca odjechał, zostawiając 14-latka samego na przystanku. Po chłopca przyjechał samochodem z Lędzin tata.

O całym zajściu można przeczytać tutaj: Kierowca wyprosił 14-latka z autobusu i zostawił go wieczorem 20 km od domu.

ZTM w końcu przeprosił

Zaraz po zdarzeniu ojciec 14-latka napisał skargę do prezydenta Katowic, PKM-u Katowice oraz Zarządu Transportu Metropolitalnego. Odpowiedział mu ZTM.

"W świetle obowiązujących przepisów ZTM kierowca ma prawo odmówić przewozu roweru w autobusie. Źle zabezpieczony rower może stanowić zagrożenie dla innych pasażerów korzystających z przejazdu tym samym autobusem, a kierowca jest odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo. W związku z powyższym nie mamy podstaw do interwencji w tej sprawie" – stwierdził Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Dopiero po publikacjach prasowych ZTM zmienił stanowisko i wyraził ubolewanie, że kierowca nie pozwolił przewieźć 14-latkowi roweru opustoszałym autobusem.

- Jesteśmy przyjaźnie nastawieni do rowerów i rowerzystów. Zachęcamy mieszkańców regionu do korzystania z tego środka transportu, bo zależy nam na integrowaniu różnych środków lokomocji - powiedział nam Michał Wawrzaszek, naczelnik wydziału prasowego i komunikacji ZTM. I podkreślił, że osoba, która przygotowała odpowiedź na skargę nie wzięła pod uwagę tego stanowiska.

- Wobec tego pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje, zwrócimy się także do PKM Katowice z wnioskiem o odniesienie się do tego incydentu - podkreślił Wawrzaszek. W imieniu ZTM przeprosił 14-latka i jego ojca za zdarzenie.

Będą rozmowy z kierowcami o przewożeniu rowerów

Także Urząd Miasta w Katowicach zapowiada, że zobowiąże PKM do przeprowadzenia rozmów z kierowcami. - Będą one dotyczyły ich kompetencji, a także interpretacji regulaminu ZTM w kwestii przewożenia rowerów - powiedziała nam Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Katowice
przepisy
Lędziny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....