TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Jak bezpiecznie korzystać z roweru miejskiego? NextBike wraca na ulice miast.
NEXTBIKE InfoBike.pl - Opublikowano: 05.05.2020 15:35:37
Jak bezpiecznie korzystać z roweru miejskiego? NextBike Polska wraca na ulice miast.

Do 5 maja ma obowiązywał korzystania z rowerów miejskich, który został wprowadzony 1 kwietnia  przez Ministerstwo Zdrowia. Od 6 maja największy operator systemów roweru miejskiego w Polsce - Nextbike poinformował, że od 6 maja znów będzie można korzystać z jej usług. 

Dalsze zwlekanie z odblokowaniem działalności systemów rowerowych zwiększyłoby straty wynikające z masowego przesiadania się do samochodów prywatnych. To z kolei miałoby negatywne konsekwencje w postaci smogu transportowego i korków. Dlatego potrzebne jest systematyczne i długofalowe podejście do systemów rowerów miejskich jako istotnego elementu transportu w mieście - donosi Nextbike Polska

Rowery miejskie są dla mieszkańców alternatywnym i ekologicznym środkiem transportu, który rozwiązuje przy okazji problem tzw. ostatniej mili stanowiąc uzupełnienie siatki transportu publicznego organizowanego przez samorząd. Jazda rowerem poprawia także kondycję fizyczną a to – jak podkreślają wirusolodzy – zwiększa odporność na różnego rodzaju infekcje. Przy zachowaniu odpowiednich warunków sanitarnych oraz świadomości i odpowiedzialności użytkowników, rower miejski nie tylko nie stanowi zagrożenia, ale wręcz zmniejsza ryzyko zakażenia - informuje dalej operator systemu.

Zakaz ten wprowadzono w ramach licznych obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Polska wyróżniła się w ten sposób na minus, bo praktycznie w żadnym innym kraju w Europie nie zastosowano takiego rozwiązania. – Dobrze, że wycofujemy się z tego obostrzenia, chociaż szkoda, że tak późno – komentuje Adrian Furgalski, prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. 

Dostępne dane na temat wykorzystania współdzielonych środków transportu m.in. z Berlina wskazują, że rower miejski jako jedyny odnotował wzrost w okresie pandemii kosztem m.in. transportu publicznego, gdzie spadki przewozów wyniosły nawet ponad 90% w ujęciu rok do roku. 

– Zniesienie zakazu korzystania z roweru miejskiego jest konieczne przy zachowaniu obostrzeń dotyczących dostępności miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Dzięki rowerowi w innych współdzielonych pojazdach zrobi się luźniej, a tym samym bezpieczniej – podkreśla Furgalski. 

Chociaż operatorzy systemów rowerów miejskich będą regularnie dezynfekować jednoślady, to ich użytkownicy powinni stosować dodatkowe środki ostrożności, w tym znane już ze sklepów płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki. Jazda rowerem prywatnym czy miejskich powinna oczywiście odbywać się w maseczce.

Wracają rowery miejskie Nextbike
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Nextbike
Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....