TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Inwestycja w rowerową oś Gdańsk-Gdynia - przez Orłowo
InfoBike.pl - Opublikowano: 04.09.2018 12:30:36
Inwestycja w rowerowy łącznik Gdańska z Gdynią - Orłowo; fot. Kamil Złoch

Droga rowerowa na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Orłowskiej, to najważniejszy fragment na głównej osi komunikacyjnej Gdańsk-Gdynia, który zapewni ciągłość przejazdu do centrum miasta. 31 sierpnia w imieniu gminy miasta Gdynia umowę na realizację inwestycji podpisał wiceprezydent ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz. Wykonawcą prac jest firma MTM.

W ramach budowy powstanie kilometr wydzielonej drogi rowerowej o szerokości 2,5 m wzdłuż alei Zwycięstwa od ulicy Kościelnej do Orłowskiej. Inwestycja obejmuje również przebudowę zatoki autobusowej, chodników, elementów małej architektury i elementów infrastruktury technicznej, w tym: odcinek kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej i elektroenergetycznej, sieć oświetlenia ulicznego, trakcję trolejbusową oraz sygnalizację świetlną.

- Chcemy, by liczba osób poruszających się po mieście rowerem sukcesywnie rosła – podkreśla Joanna Zielińska, Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. kultury fizycznej i sportu. - Bezpiecznie, szybko i z korzyścią dla zdrowia na dwóch kółkach przez Gdynię, właśnie taki cel przyświeca nam przy planowaniu i realizowaniu kolejnych rowerowych inwestycji. Ścieżka w Orłowie i kolejne budowane w Gdyni mają zachęcać do tego, by przemierzać miasto rowerem – dodaje.

Powstający fragment drogi rowerowej stanowi element międzynarodowej trasy R-10. W Gdyni jej długość wyniesie około 19 km. Projekt realizowany jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Trasy Rowerowe. Możliwe jest to dzięki podpisanej w grudniu ubiegłego roku umowie na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W jej ramach Gdynia otrzymała ponad 8 mln złotych na budowę trasy R-10, czyli Nadmorskiego Szlaku Hanzeatyckiego.

Nowa trasa wpisze się w europejską sieć szlaków rowerowych EuroVelo. To projekt sieci piętnastu wysokiej jakości międzynarodowych tras rowerowych, zaakceptowany do realizacji w roku 1997. Całkowita długość szlaków ma wynosić ponad 70 tys. kilometrów.

Umowa z firmą MTM opiewa na kwotę 7 337 797,51 zł, z czego 900 tysięcy złotych, na przebudowę sieci wodociągowej, wyłoży Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, które wspólnie z miastem jest podmiotem zamawiającym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....