TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Inwestycja rowerowa połączy dwa powiaty.
InfoBike.pl - Opublikowano: 08.10.2020 15:35:22
Kujawsko - pomorskie: inwestycja rowerowa połączy powiaty.

7 października w kujawsko - pomorskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podpisanie umowy na budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Nawra–Kończewice w powiecie toruńskim oraz Zalesie-Sierakowo w powiecie golubsko-dobrzyńskim.

Fragmenty te połączą się z już istniejącą ścieżką, dzięki czemu rowerzyści zyskają blisko 26-kilometrową trasę prowadzącą z Nawry przez Chełmżę, Pluskowęsy, Kiełbasin, Sierakowo do Kowalewa Pomorskiego. Inwestycję realizuje Zakład Drogowo-Budowlany z Rogowa (powiat toruński).

- Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Naszym celem jest stworzenie spójnej sieci ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich i tras komunikujących najważniejsze miejscowości w regionie. Dzisiejsze podpisanie umowy to kolejny krok w tym kierunku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W uroczystości wzięli udział także wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, starosta toruński Marek Olszewski, burmistrz Kowalewa Pomorskiego Jacek Żurawski, wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski oraz wykonawca, prezes firmy budowlanej Krzysztof Wilczyński.

Budowa trasy rowerowej wzdłuż dróg wojewódzkich nr 551, 649 i 554 to kolejna inwestycja infrastrukturalna w regionie przygotowywana z myślą o rowerzystach i poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Ścieżka skomunikuje Nawrę (powiat toruński) i Kowalewo Pomorskie (powiat golubsko-dobrzyński). Powstaną dwa nowe odcinki trasy, które zostaną włączone w już istniejącą ścieżką rowerową. Pierwszy (dwukilometrowy) prowadzić będzie z Nawry do Kończewic. Ważnym jego elementem będzie nowa kładka rowerowa na rzece Frybie. W Kończewicach ścieżka łączyć się będzie z wybudowaną w poprzednich latach trasą rowerową prowadzącą w kierunku Chełmży.

Drugi odcinek również łączyć się będzie z już istniejącą trasą rowerową. Początek tej jedenastokilometrowej ścieżki znajdzie się w miejscowości Zalesie. Droga prowadzić będzie przez Kiełbasin, Mlewo, Mlewiec, Srebrniki do Sierakowa, a stamtąd dalej, już istniejącą ścieżką w kierunku Kowalewa Pomorskiego wybudowaną w poprzednich latach. W trakcie budowy nowej trasy nad Toruńską Strugą w Mlewcu powstanie kładka. Nad autostradą A1 droga prowadzić będzie wiaduktem. Nowe ścieżki na całej długości pokryte zostaną masą bitumiczną.

Koszt zadania to ponad 11 milionów złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, a także wkładów własnych samorządów lokalnych.

W poprzednich latach wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 551 powstały ścieżki dla rowerzystów i pieszych między innymi na odcinkach Strzyżawa-Ostromecko, Dąbrowa Chełmińska-Unisław, a także w okolicach Nawry i Chełmży.

Inwestycja w liczbach:

Długość całej trasy rowerowej, która powstanie z połączenia nowych odcinków z już istniejącymi (z Nawry do Kowalewa Pomorskiego) – około 26 km

Długość odcinka Nawra-Kończewice – 2 km

Długość odcinka Zalesie-Sierakowo – 11 km

Wartość inwestycji 11,13 mln zł
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
kujawsko-pomorskie
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....