TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Hulajnogi wracają! W miejsce miejskich rowerów
InfoBike.pl - Opublikowano: 02.04.2020 10:30:51
Hulajnogi wracają! W miejsce miejskich rowerów

Na ulice Warszawy wróciły elektryczne hulajnogi, których nie uwzględniono w najnowszych obostrzeniach rządu. 31 marca premier ogłosił zakaz korzystania z rowerów miejskich, ale nie …. hulajnóg.

Tę sytuację prawną wykorzystała firma blinkee.city, która 31 marca powróciła na ulice Warszawy.

-"Zdecydowaliśmy się na ten niecodzienny ruch, by nieść pomoc warszawiakom w tym trudnym okresie pandemii. Nasza firma przeznaczyła specjalne fundusze na realizacje dodatkowych dezynfekcji urządzeń, sprawiając że te pojazdy są bezpieczną alternatywą dla roweru miejskiego i transportu publiczneg - przekonuje Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Szeroki zakres

Na dzień 31 marca firma Blinkee.city miała w Warszawie 250 skuterów elektrycznych, a od pierwszego kwietnia - 350 hulajnóg elektrycznych.

Docelowo w ciągu miesiąca na ulice Warszawy wyjedzie ich blisko 500 a całkowita flota dostępnych pojazdów będzie dążyła do poziomu 1000 sztuk.

Jak informuje firma, w ramach programów pomocy i wolontariatu mieszkańcy (nie tylko Warszawy) mogą korzystać całkowicie za darmo lub na bardzo preferencyjnych warunkach z dostępnych pojazdów w większości miast w Polsce. Stąd też decyzję o udostępnianiu pojazdów w coraz większej liczbie miast. blinkee.city jest promotorem akcji #Zostanwdomu, ale również wie, że należy wspierać osoby, które nie mają takiej możliwości i które niosą pomoc innym.

-"Mamy nadzieję, że hulajnogi blinkee.city będą ułatwieniem w dotarciu do pracy, czy na miejsce niesionej przez naszych użytkowników pomocy. Jako polska firma szczególnie czujemy odpowiedzialność za wsparcia społeczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wspólnie uda nam przetrwać ten okres, nieważne ile będzie trwał – apeluje Blinkee.

Antywirusowa profilaktyka

Pojazdy blinkee.city są czyszczone i dezynfekowane na bieżąco - czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo nasi serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach.

Operator zaleca w trakcie korzystania z pojazdów noszenie jednorazowych rękawiczek, a sam transport przeznaczony jest do indywidualnego przemieszczania się w celach niezbędnych, opisanych w najnowszych informacjach i zaleceniach rządu Rzeczypospolitej Polskiej.

-"Jako dostawcy usługi wynajmowania jednośladów elektrycznych widzimy potrzebę powrotu hulajnóg do Warszawy w szczególności, że wszyscy inni operatorzy wycofali się, a miejski rower został zawieszony. Poruszanie się pieszo bądź transport indywidualny jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych form przemieszczania się, dlatego też nie chcemy, w tych trudnych chwilach, opuszczać naszych użytkowników - mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma możliwość pozostania w domu i jest posiadaczem samochodu. Wiemy, że są osoby - bohaterowie dnia codziennego - które muszą pomóc innym i w bezpieczny sposób dotrzeć do pracy, aby nasze społeczeństwo mogło funkcjonować – dodaje Marcin Maliszewski.

Rower stoi

Przypominamy, że od 1 kwietnia nie działa system Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo.

Zgodnie z wytycznymi rządu, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie polecił firmie Nextbike Polska – operatorowi sytemu Veturilo – zawieszenie funkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego od 1 do 11 kwietnia.

Terminale zostały wyłączone, a rowery zablokowane na stacjach. Na każdej z nich pojawi się informacja o zawieszeniu systemu.

Rowery pozostaną na stacjach, z wyjątkiem elektrycznych jednośladów, które operator przewiezie do magazynu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
hulajnoga
Warszawa
blinkee.city

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....