TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Hulajnogi Bolt z ujemną emisją CO2 do końca 2020 roku.
INFORMACJA PRASOWA InfoBike.pl - Opublikowano: 16.09.2020 16:35:22
Hulajnogi Bolt z ujemną emisją CO2 do końca 2020 roku.

Aby osiągnąć ujemną emisję CO2 dla elektrycznych hulajnóg Bolt planuje zneutralizować emisję dwutlenku węgla z działania wypożyczalni e-hulajnóg oraz wspierać projekty z zakresu zalesiania i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, korzystać z odnawialnych źródeł energii wszędzie, gdzie jest to możliwe, a także zoptymalizować koszty produkcji i zarządzania flotą. Dzięki temu firma usunie z atmosfery więcej CO2 niż wytwarza.

Odpowiedzialne zarządzanie energią

Wprowadzony w ramach Green Planu Bolta model wsparcia projektów neutralizujących emisję dwutlenku węgla zostanie zastosowany także dla rozwiązań z zakresu mikro-mobilności. Platforma nawiąże współpracę z kolejnymi partnerami, którzy między innymi wesprą ją w usuwaniu dwutlenku węgla z atmosfery poprzez ponowne zalesianie i produkcję energii słonecznej oraz wiatrowej.

Ponadto firma planuje zoptymalizować łańcuch dostaw, wykorzystywać odnawialne źródła energii wszędzie, gdzie to możliwe oraz udostępniać dane i współpracować z miastami, gdzie działa wspierając wprowadzanie bardziej ekologicznych i holistycznych rozwiązań w miejskim transporcie.

Edukowanie użytkowników

Dane Bolt wskazują, że wśród aktywnych użytkowników aplikacji nawet 9% decyduje się na skorzystanie z mikro-mobilnych rozwiązań zamiast przejazdów autem. 70% z nich realizowanych jest w czasie podróży do pracy, a prawie 40% kończy się w pobliżu przystanków transportu publicznego. Wskazuje to, że hulajnogi są wykorzystywane w czasie tzw. przejazdów ostatniego lub pierwszego kilometra.

Oferowanie różnorodnych opcji transportu w aplikacji Bolt pod jedną marką oznacza, że platforma może zachęcić użytkowników do wybierania bardziej ekologicznych środków transportu - e-hulajnóg, bezpiecznego i niezawodnego sposobu na przemieszczanie się po mieście. Oferując użytkownikom alternatywę dla samochodu i ułatwiając transport w okolicach węzłów komunikacyjnych firma włączyła e-hulajnogi do codziennego transportu na stałe.

Wykorzystanie w 100% odnawialnych materiałów

Elementem wpływającym na obniżenie emisji CO2 do atmosfery jest także wykorzystanie własnego modelu elektrycznej hulajnogi. Stworzona przez inżynierów w Estonii konstrukcja ma estymowaną 5-letnią żywotność, modułową budowę, która pozwala na wymianę części, a 100% konstrukcji można łatwo poddać recyklingowi. Co więcej w ramach wprowadzania zrównoważonych rozwiązań platforma korzysta z usług lokalnych partnerów i mechaników w zakresie napraw urządzeń.

Sprawia to, że hulajnogi Bolt mają najniższy w branży koszt produkcji i zarządzania flotą, a Bolt stworzył najbardziej wydajny system operacyjny hulajnóg elektrycznych na rynku.

- W Bolt poważnie traktujemy zmiany klimatyczne i zamierzamy wziąć odpowiedzialność za nasz wpływ na środowisko naturalne. Dlatego do końca roku zobowiązujemy się do wprowadzenia pozytywnych dla klimatu zmian w działalności naszych wypożyczalni e-hulajnóg. Mikro-mobilność oferuje zrównoważone rozwiązanie w zakresie transportu w miastach dla osób, które chcą dokonywać bardziej ekologicznych wyborów - podsumowuje plan Martin Villig, współzałożyciel i wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Bolt.

Deklaracja firmy w zakresie ujemnej emisji CO2 e-hulajnóg do końca 2020 roku to kolejny krok po wprowadzeniu "zielonych porządków", czyli globalnego Green Planu Bolt, który wystartował w październiku 2019 roku. Green Plan to długoterminowe zobowiązanie platformy do zminimalizowania wpływu Bolt na środowisko naturalne. W ramach planu operator zobowiązał się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hulajnoga
bezpieczeństwo
ekologia
Bolt

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....