Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Hive wprowadza hulajnogi do Krakowa i Poznania

infobike
05.08.2019 17:02
0 Komentarzy

W Krakowie i Poznaniurusza usługa miejskiej mobilności marki hive. Mieszkańcy tych miast będą mogliskorzystać z kilkuset elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacjimobilnej.

W Polsce e-hulajnogi marki hive są od 14 marca obecne nawarszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również weWrocławiu. Z myślą o usprawnieniu komunikacji w innych miastach Polski firmapostanowiła wprowadzić swoją usługę do Krakowa i Poznania, zapewniając ichmieszkańcom szybki i ekologiczny sposób poruszania się po mieście. Działajączgodnie z filozofią szacunku dla miastai jego mieszkańców, hive jest w kontakcie z władzami obu miast i planujeutrzymywać z nimi stały dialog, który pozwoli wypracować możliwie najlepsząwspółpracę korzystną dla lokalnych społeczności.

Kraków i Poznań tokolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwszemiesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystająz e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast,w których udostępniliśmy naszą usługę. – mówi Tristan Torres Velat, CEOhive. Zdecydowaliśmy się na Kraków iPoznań, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują ichętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Bardzonas cieszy, że mamy możliwość stać się częściątransportu przyszłości w tychlokalizacjach – dodaje.

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOWrównież obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obie marki wchodząw skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firmaposiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz weWrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnógw każdym z wymienionych miast. W obu miastach usługa została przyjęta bardzopozytywnie przez ich mieszkańców, którzy chętnie korzystają z e-hulajnóg.Zgodnie ze swoja filozofią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymiwspółdzielonymi środkami transportu, dlatego w Warszawie oraz Wrocławiu firmawprowadziła zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich.

Zależy nam żeby staćsię nieodłącznym elementem krakowskiej i poznańskiej tkanki miejskiej orazblisko współpracować z miastem i lokalną społecznością. Chcemy być stałączęścią nowoczesnego systemu mobilności rozwijającego się w polskich miastach– mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, który wspierałwprowadzenie usługi hive do kolejnych miast. Nasza usługa spodoba się i przydaszczególnie tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami w mieścieoraz utrudnieniami na drodze. E-hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę,dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla już dostępnych środków transportumiejskiego – dodaje.

e-hulajnogi hive można wypożyczyć za pomocą darmowejaplikacji działającej na systemach Android i IOS. Następnie przy pomocy mapymożna odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się pozeskanowaniu podanego kodu QR. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi2,5 złotego, a koszt minuty jazdy wynosi45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznymmiejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istniejemożliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończeniai wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będziemogła z niej skorzystać.

hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej iodpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładalikaski na czas jazdy, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzałyzagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunkówjazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie ikomfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnejprędkości do 25 km/h.


Komentarze