TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Grant dla autorów projektu inteligentnego roweru elektrycznego
PAP - Opublikowano: 18.10.2017 15:24:32
Grant dla autorów projektu inteligentnego elektrycznego roweru

Autorzy innowacyjnych projektów - nowoczesnej drukarki 3D i inteligentnego elektrycznego roweru - otrzymali granty od Politechniki Białostockiej i przedsiębiorców w ramach programu "Odkrywcy diamentów". Przyznano też pięć stypendiów zdolnym studentom uczelni.

Główny cel programu, który działa od ponad dwóch lat, to szeroka pomoc uzdolnionej młodzieży na jak najwcześniejszym etapie, wyłonienie ich pomysłów, zachęcenie do ich rozwijania i studiowania na politechnice - wyjaśnił w środę na konferencji prasowej rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Jego zdaniem program się sprawdza, a młodzież, która wcześniej otrzymała grant na swoje projekty, bardzo często wybiera właśnie Politechnikę Białostocką, by tu kontynuować i rozwijać swoje pomysły.

Obecnie kapituła "Odkrywców Diamentu" przyznała granty dwóm projektom uczniowskim z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Prof. Dzienis mówił, że ta szkoła składa najwięcej projektów i jest głównym beneficjentem programu. Dodał, że to dzięki dobrym nauczycielom, którzy potrafią zachęcić młodzież do działania.

Jeden z projektów, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł, przewiduje skonstruowanie innowacyjnej drukarki 3D. Jak mówił jeden z autorów pomysłu Jakub Tymiński, drukarka 3D będzie zintegrowana z systemem obróbki wydruku. Dodał, że dotąd nie było takiego produktu na rynku. Wyjaśnił, że wydruk będzie drukowany z płynnego materiału utwardzanego za pomocą światła, a następnie dzięki systemowi obróbki będzie wyczyszczony, wysuszony i utwardzony.

Drugi projekt - inteligentny rower elektryczny - otrzymał grant w wysokości 5 tys. zł. To już drugi grant zespołu uczniów budujących ten rower. Jak mówił dziennikarzom Damian Orzechowski, rower będzie wspomagany silnikiem elektrycznym, będzie miał własne oświetlenie, czujniki odległości. Rower będzie mógł przejechać ok. 100 km bez wspomagania.

W ramach "Odkrywców Diamentów" przyznano też pięć semestralnych stypendiów indywidualnych. Otrzymał je m.in. Petros Psyllos, którego jest twórcą kilku projektów, w tym Matii, czyli sztucznego oka dla osób niewidomych, który zdobywa uznanie na całym świecie.

Trzy stypendia otrzymali studenci: Paweł Antoniuk, Iwona Gruszczyńska oraz Sławomir Grycuk, którzy zaangażowani są m.in. w projekt bionicznej protezy ręki. Kolejne stypendium otrzymał Piotr Wasilewski, twórca zegarka do nauki programowania.

Jak mówili stypendyści, pieniądze pozwolą im na rozwijanie projektów, a także na udział w różnych konkursach, na których będą mogli prezentować swoje wynalazki.

Kapituła programu, który realizuje Politechnika Białostocka wspólnie z 14 przedsiębiorstwami, przyznała dotąd granty dla 29 projektów uczniowskich na łączną kwotę ponad 145 tys. zł. "Odkrywcy Diamentów" to także stypendia dla uzdolnionych studentów uczelni; do tej pory przyznano ich w sumie pięć. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Politechnika Białostocka
Odkrywcy Diamentów
rower elektryczny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....