TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gołdap: Nowy szlak rowerowy
WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD MARSZAŁKOWSKI - Opublikowano: 06.08.2009 14:36:08 2 komentarze
Gołdap: Nowy szlak rowerowy

Dzięki staraniom Centrum Promocji Regionu i dofinansowaniu Warmińsko-mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego powiat gołdapski ma wreszcie oznakowany szlak rowerowy pod nazwą „Śladami Rominckiego Jelenia\'. We wschodniej części powiatu, m.in. w okolicy Stańczyk, widoczne są co prawda znaki przebiegu rowerowej trasy, jednak jest to tylko fragment szlaku przebiegającego po północnej Suwalszczyźnie wytyczonego przez Suwalski PTTK. A oznakowanych tras rowerowych w regionie Warmii i Mazur i tak jest jak na lekarstwo, i rowerzyści z utęsknieniem czekają na, zaplanowany przez samorząd województwa, szlak północny, który ma prowadzić m.in. przez Gołdap. - Podstawy szlaku „Śladami Rominckiego Jelenia\' stworzył gołdapski krajoznawca Edward Stawecki już kilka lat temu - informuje dyrektor CPRG Mirosław Słapik. - Jednak ostateczna wersja z przyczyn praktycznych została nieco zmieniona, także ze względu na ograniczoną ilość środków finansowych. W najbliższych latach będziemy jeszcze uzupełniali oznakowanie szlaku o kilka drogowskazów i dodatkowe znaki przebiegu trasy. Ale trasa i tak jest widoczna, i widać już na niej turystów. Przy okazji chciałem podziękować za pomoc Parkowi Krajobrazowemu Puszczy Rominckiej i Nadleśnictwu Gołdap za przychylność.

Szlak ma kolor czerwony i został poprowadzony przez Puszczę Romincką w kierunku Żytkiejm, przebiega również przez Stańczyki oraz na południe od jeziora Czarne. Pokrywa się w kilku miejscach ze szlakami pieszymi - zielonym i czerwonym. Początek i koniec znajduje się w Jurkiszkach tuż przy planszy ze schematyczną mapą. Trasę oznakowano według zaleceń POT i instrukcji PTTK. Znaki przebiegu trasy umieszczone bezpośrednio na drzewach wykonał Ryszard Dutkiewicz (krajoznawca i profesjonalny znakarz). - Mamy dosyć istotny problem związany z tym przedsięwzięciem - dodaje Mirosław Słapik. - Zanim skończyliśmy oznakowywanie to już pierwsze drogowskazy zostały zniszczone przy Galwieciach i Kociołkach. Czyżby tutejsi nie lubili rowerzystów? W najbliższym czasie Centrum Promocji Regionu Gołdap podejmie starania o dodatkowe środki na małą infrastrukturę przy wytyczonej trasie. Oficjalne otwarcie szlaku odbędzie się we wrześniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
PTTK
Gołdap
rower
  • Raffi – 08.08.2009

    Jeżeli pokrywa się ze szlakiem zielonym i czerwonym pieszym, to dla turysty rowerowego szlak ten jest nieprzejezdny - ze względu na nawierzchnię (bloto, doly) w puszczy. Może służyć co najwyżej do wyczynowej rekreacji, czyli tak, jak służyły do tej pory ww szlaki piesze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....