TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdyńskie odcinki EuroVelo oznakowane. Kierunek: Europa!
InfoBike.pl - Opublikowano: 13.07.2020 11:30:29
Gdynia oznakowała EuroVelo 10 i 13. Kierunek: Europa! fot. AR Kleks

Na gdyńskiej ścieżce rowerowej wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego pojawiły się nalepki z otoczonymi złotymi gwiazdami numerami 10 i 13 na niebieskim polu.

Przez Gdynię przebiegają dwa europejskie szlaki rowerowe: EuroVelo 10 (EV 10) i EuroVelo 13 (EV 13).

Szlaki są dwa, ale na terenie Polski obie trasy nakładają się na siebie. Jeśli jadący przez Gdynię rowerzysta, zadowolony z nowej, komfortowej nawierzchni oraz miejsc wypoczynku, zapomni się i rozpędzi, to "dziesiątką" objedzie Bałtyk dookoła, a "trzynastką" zjedzie wzdłuż historycznej Żelaznej Kurtny do Morza Czarnego w Bułgarii. EV 10 przebiega przez 9 krajów i ma 7980km, EV 13 z kolei leci przez 18 państw na długości 10400km. Całkowita długość wszystkich szlaków EV ma wynosić ponad 70 tysięcy kilometrów. Projekt służy rozwojowi turystyki rowerowej na naszym kontynencie.

10 i 13

Ale że nie każdy cyklista poruszający się po europejskich szlakach wie, po czym jedzie, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego postanowił ten fakt zmienić.

-"Dlatego w całym województwie trwają prace nad oznakowywaniem tras. Nie są to jeszcze docelowe oznakowania, lecz promocyjne, jednak wpisujące się w ogólnoeuropejskie oznakowania szlaków. Ścieżki otrzymają standardowe europejskie oznakowanie po ukończeniu prac i zaakceptowaniu przez Europejską Federację Cyklistów - mówi Tomasz Legutko z Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W Gdyni pojawiły się dwie nalepki – na ścieżce przy Bulwarze Nadmorskim, bo to popularna wśród mieszkańców i turystów trasa, a więc dobra dla promocji projektu. W całym Województwie Pomorskim na razie będzie 17 znaków. Kolejne dojdą w przyszłym roku.

Oznakowaniem ścieżek zajmuje się Agencja Reklamowa Kleks. Stosowana przez nich technologia "street print" nie niszczy nawierzchni ścieżki i polega na osuszeniu asfaltu i naklejeniu nalepek klejem 3M. Żywotność takich nalepek to dwa lata.

Gdyński odcinek

Gdyńska trasa wpisana w EV ciągnie się przez około 19 kilometrów. 2/3 to już istniejące wcześniej ścieżki, a pozostała 1/3 odcinka wraz z infrastrukturą musi zostać zbudowana.

Jakub Furkal, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Komunikacji Rowerowej mówi, że ukończone są już odcinki w Orłowie, Redłowie i Śródmieściu. Miejsca odpoczynku skończone będą w październiku.

Obecnie powstaje odcinek wzdłuż ulicy Pułkownika Stanisława Dąbka, jego realizacja przewidziana jest do końca 2020 roku. W przyszłym roku będzie budowany odcinek przy Trasie Eugeniusza Kwiatkowskiego i pozostanie do zrobienia odcinek wzdłuż ul. Janka Wiśniewskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....