TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia: zbliżają się badania ruchu rowerowego
MOBILNAGDYNIA.PL - Opublikowano: 07.03.2016 21:29:01
Gdynia: zbliżają się badania ruchu rowerowego

Gdynia bierze udział w projekcie FLOW, którego celem jest analiza rozwoju ruchu rowerowego i pieszego jako efektywnej metody zmniejszenia zatłoczenia drogowego.


W tym celu miasto planuje rozszerzyć model transportowy opracowany w ramach projektu CIVITAS DYN@MO o te dwie formy ruchu. W efekcie powstanie narzędzie wspierające procesy planowania, podejmowania decyzji, a także pozwalające na analizowanie wpływu działań w zakresie ruchu rowerowego i pieszego na warunki ruchu drogowego.


Pierwszym etapem rozbudowy modelu będzie jednak odwzorowanie istniejącego systemu rowerowego, wraz z występującym na nim ruchem. W tym celu w maju bieżącego roku przeprowadzone zostaną badania natężeń ruchu rowerowego, obejmujące niemal 50 punktów na terenie miasta ? zarówno przy jego głównych ciągach komunikacyjnych, na poszczególnych dzielnicach jak i w lasach. Lista punktów została stworzona m.in. na podstawie danych GPS pozyskanych w trakcie European Cycling Challenge 2015 oraz została skonsultowana ze Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia.


Pomiarowi natężeń ruchu rowerowego będą również towarzyszyć badania ankietowe. Dzięki odpowiedziom na kilka prostych pytań możliwe będzie scharakteryzowanie ruchu rowerowego oraz określenie wagi połączeń między różnymi rejonami miasta. Już teraz prosimy rowerzystów o przychylność wobec ankieterów w trakcie majowych badań ? informuje portal Mobilna Gdynia.


Opisane powyżej badania nie będą jednak stanowić jedynego źródła wiedzy o ruchu rowerowym wykorzystywanego w projekcie FLOW. Poza nimi uwzględnione zostaną również ankiety przeprowadzane w ramach konkursu ?Do pracy jadę rowerem?, dane GPS zebrane w trakcie European Cycling Challenge 2016 oraz wyniki badań preferencji i zachowań komunikacyjnych prowadzone przez ZKM Gdynia.


Projekt FLOW stanowi wyjątkową okazję do lepszego poznania potrzeb i zalet ruchu rowerowego oraz pieszego w naszym mieście. Należy zaznaczyć, że FLOW jest pierwszym projektem, którego zadaniem jest wyraźne powiązanie rozwoju ruchu pieszego i rowerowego z redukcją zatłoczenia komunikacyjnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
FLOW
badanie
ruch rowerowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....