TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia – rowery transportowe są już w użyciu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.11.2018 18:36:07
Zdj. Magdalena Czernek - Gdynia.pl

W Gdyni ruszyła akcja udostępniania rowerów transportowych firmom, które chcą przewozić nimi towary. Są już pierwsi chętni przedsiębiorcy.

Pierwszą firmą, która zgłosiła się do akcji, jest pizzeria "Czerwony piec" i restauracja "Pasta Miasta". Towery mają im pomóc w przewożeniu produktów i towarów między lokalami.

10 rowerów kupiono dzięki dofinansowaniu z unijnego projektu CoBiUM (Cargo Bikes in Urban Mobility) z programu Interreg Południowy Bałtyk. Rowery można wypożyczać do 28 dni. Ich udźwig wynosi do 100 km w zależności od modelu.

– To duża innowacja i kolejny krok w ramach mobilnej Gdyni. Chcemy, żeby do korzystania z rowerów zachęcać nie tylko osoby indywidualne, ale również przedsiębiorców, którzy na krótkich dystansach, w obrębie Śródmieścia, gdzie ruch jest duży, mogli dowieźć towar szybciej, sprawniej i ekologicznie – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

– To ciekawy pomysł. Rowery są wygodne, mają sporą objętość i mogą przewozić około 100 kg towaru. To dobre rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy szybko coś przewieźć. Możemy wrzucić do nich różnego rodzaju produkty i sprawnie przejechać przez miasto i je dowieźć. Posiadamy dwa lokale i będziemy między nimi przewozić produkty. Z ul. Starowiejskiej na ul. Świętojańską trudno jest przejechać samochodem bez stania w korku i bez poszukiwania miejsc parkingowych. Teraz będziemy mogli parkować w miejscach niedostępnych dla aut. Czas dojazdu na pewno, dzięki temu, będzie krótszy. Jeździliśmy cargo rowerami już podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ale teraz będziemy mogli dokładnie je przetestować i określić, na ile nam się przydadzą i na ile te rowery pozwolą nam zrezygnować z auta – mówi Marcin Mikulski z "Czerwonego Pieca".

Żeby skorzystać z rowerów wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres kontakt@mobilnagdynia.pl, który będzie zawierał nazwę i adres firmy, planowany termin wzięcia roweru w użyczenie oraz przybliżoną trasę, po której będzie jeździł rower lub wypełnić formularz rezerwacyjny.

– Rowery użyczane są bezpłatnie. Wystarczy się zgłosić na adres mailowy lub wypełnić specjalny formularz. Ważne, żeby podać termin, w których chce się wypożyczyć pojazd oraz to, gdzie znajduje się firma. Z przedsiębiorcami mieliśmy kontakt dużo wcześniej – pomagali nam m.in. wybierać modele rowerów. Dziś oficjalnie ruszyliśmy z wypożyczaniem. Mam jednak nadzieję, że coraz więcej rowerów cargo pojawi się wkrótce na naszych ulicach. Dostaliśmy dużo zapytań, póki co mamy już zaplanowane przekazanie rowerów trzem firmom– mówi Paweł Kimel z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W ciągu dwóch dni roboczych organizatorzy skontaktują się z zainteresowanymi. Sam rower można odebrać i zwrócić w umówionym punkcie w centrum Gdyni, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-15:00. Dodatkowo do roweru wydawane jest dodatkowe wyposażenie, które ułatwia jego eksploatację (m.in. dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe, ładowarka do baterii czy pokrowiec). Wypożyczającemu zostanie udzielony krótki instruktaż z użytkowania i eksploatacji roweru.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
rowery cargo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....