TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia - rezerwacja online miejsca dla rowerów w PKM
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.08.2018 10:48:24
Zdj. facebook.com/PomorskaKolejMetropolitalna

W Gdyni działa już system sprzedaży rezerwacji, dzięki któremu zarezerwować miejsca dla rowerów.

Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową oraz aplikację na telefon. Za przewiezienie roweru trzeba zapłacić trzy złote.

Zarezerwuj przez internet

Chcesz skorzystać z pociągu linii PKM i jednocześnie przewieźć swój rower, na przykład z Gdyni Głównej do Kościerzyny? Musisz wykupić rezerwację miejsca. Tak jest od maja tego roku, w odpowiedzi na zainteresowanie przekraczające ilość dostępnych miejsc dla rowerów w składach. Teraz samo zarezerwowanie miejsca na rower jest już proste – można to zrobić przez internet lub dzięki aplikacji Koleona smartfona, przyszłościowo także przez SkyCash. Wcześniej trzeba było zadbać o to przy kasie biletowej lub bezpośrednio u kierownika pociągu – informuje Urząd Miasta Gdyni.

Żeby być pewnym miejsca dla swojego jednośladu i dojechać z nim do celu, aktualnie wystarczy na stronie internetowej bilety.skm.pkp.pl, gdzie sprzedawane są bilety zaznaczyć odpowiednie połączenie i pamiętać o wybraniu odpowiedniej opcji w menu "liczba rowerów". Do ceny przejazdu zostanie doliczone 3 złote za jednorazową rezerwację, a 30 złotych w przypadku miesięcznej rezerwacji, tak samo jak w przypadku rezerwacji bezpośrednio w kasie lub u kierownika pociągu. Podobnie w przypadku aplikacji na smartfony.

Warto przy tym wiedzieć, że brak dostępnej opcji rezerwacji oznacza, iż wszystkie miejsca w danym składzie PKM są już zajęte. Wtedy pasażerowie mogą liczyć jedynie na zgodę kierownika na przewóz dodatkowego jednośladu.

W SKM rowery bez rezerwacji

O rezerwacje miejsc dla rowerów nie muszą natomiast martwić się pasażerowie podróżujący SKM. W tym przypadku system przewozu jednośladów jest dużo prostszy i po prostu uzależniony od dostępności odpowiedniego miejsca, bez formalności.

- Na liniach PKP SKM obsługiwanych trakcją elektryczną na odcinku Gdańsk Śródmieście - Lębork rowery można przewozić za darmo i bez rezerwacji – wyjaśnia Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście. - Miejsca dla osób podróżujących z rowerami są wyznaczone w zależności od typu taboru. W elektrycznych zespołach trakcyjnych znajdują się piktogramy informujące o możliwości przewozu roweru oraz braku możliwości przewozu roweru w danym wagonie. Zazwyczaj przedziały rowerowe są na początku lub końcu wagonu – mówi rzecznik SKM.

W pociągach SKM oficjalnie można przewozić tyle rowerów, ile jest miejsc przystosowanych do ich przewozu. Rower winien być zabezpieczony w stojaku. Nadzór nad przewożoną liczbą rowerów sprawuje ierownik pociągu lub konduktor. Kierownik pociągu może zgodzić się na zabranie większej liczby rowerów niż liczba wyznaczonych miejsc, a w takim wypadku podróżny jest odpowiedzialny za bezpieczny i nieuciążliwy dla innych pasażerów przewóz roweru. Jeżeli w pociągu wszystkie miejsca przeznaczone do przewozu rowerów są zajęte i kierownik lub konduktor uzna, że zabranie większej liczby rowerów może być niebezpieczne lub narazić na niekomfortową podróż innych pasażerów – ma także prawo odmówić przewozu – czytamy na portalu gdynia.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
PMK
przewóz rowerów
SKM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....