TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia: powrót rowerów cargo.
INFORMACJA PRASOWA InfoBike.pl - Opublikowano: 09.06.2020 15:35:54
Gdynia: powrót rowerów cargo

Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, na ulice Gdyni wróciły rowery cargo. Do dyspozycji jest 15 pojazdów wspomaganych elektrycznie, z których każdy wypożyczający, będący osobą prywatną, może korzystać bezpłatnie przez siedem dni. Rowery są dezynfekowane po każdym zwrocie.

Rowery cargo, czyli rowery wyposażone w pojemną przestrzeń ładunkową, cieszą się w tym roku dużym zainteresowaniem. Wydaje się, że są świetną alternatywą do podróży komunikacją miejską, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wskazane jest zachowanie dystansu społecznego. Do przyczepki lub zintegrowanej przestrzeni bagażowej można załadować nawet kilkadziesiąt kilogramów ładunku. Obecnie do dyspozycji są rowery: Urban Arrow Family (dwukołowy) oraz Babboe Big E (trzykołowy). Obydwa modele posiadają wspomaganie elektryczne oraz przeciwdeszczowe namioty. Dostosowane są do przewozu dzieci, posiadają ławeczki oraz pasy bezpieczeństwa.

- To genialne rozwiązanie, szczególnie przydatne w miejskiej przestrzeni, które wielokrotnie doceniliśmy już wcześniej - mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Nowe okoliczności sprawiają, że korzystanie z rowerów towarowych oznacza teraz jeszcze więcej korzyści. Gorąco zachęcam do skorzystania z wypożyczalni i sprawdzenia możliwości naszych cargo-bike'ów. A jest ich sporo, bo możemy chociażby podwieźć nasze pociechy do szkoły, dostarczyć zamówienie naszym klientom czy po prostu przewieźć większe zakupy bez korzystania z samochodu. Wierzę, że to przyszłość miejskiej mobilności.

Rowery cargo nie tylko dla firm

Podobnie jak w zeszłym roku, z wypożyczalni rowerów mogą skorzystać już nie tylko przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, lecz także osoby prywatne. Można jeździć nim na zakupy, zawieźć dziecko do przedszkola lub przewozić różnego rodzaju towary. Z tego rozwiązania chętnie korzystają gdyńskie punkty gastronomiczne, a także biblioteka miejska i Laboratorium Innowacji Społecznych.

Kto i jak może wypożyczyć rower cargo?

Mieszkańcy Gdyni - osoby prywatne - mogą wypożyczyć rower cargo na maksymalnie siedem dni; przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe mogą używać go przez cztery tygodnie.

Aby wypożyczyć rower, należy wypełnić formularz rezerwacyjny na stronie www. Pracownicy odpowiedzialni za użyczanie rowerów skontaktują się w sprawie dostępności rowerów i ustalenia szczegółów wypożyczenia. Na miejscu wypełniany jest protokół wypożyczenia.

Warunkiem niezbędnym do wypożyczenia roweru jest posiadanie Karty Mieszkańca Gdyni lub Metropolitalnej Karty do Kultury.

Informacje na temat wypożyczalni można uzyskać pod adres e-mailowym: rowercargo@gdynia.pl lub dzwoniąc pod numer 58 785 14 24Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
cargo
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....