TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia odśnieży drogi rowerowe
ZDIZ.GDYNIA.PL - Opublikowano: 20.11.2015 20:39:42
Fot. Bractwo Rowerowe Radom

Zimą w Gdyni, oprócz chodników i ulic, odśnieżane będą również drogi rowerowe. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni poinformowała o strategii odśnieżania w sezonie zimowym 2015/2016. W Gdyni stałym utrzymaniem objętych zostanie około 450 km dróg oraz ciągi piesze, drogi rowerowe i Strefa Płatnego Parkowania o łącznej powierzchni o ok. 685 tys. m? czyli ok. 5% więcej niż poprzedniej zimy.


W okresie zimy utrzymanie dróg publicznych i dróg wewnętrznych gminnych (jezdni, dróg rowerowych i chodników) oraz innych np. na miejskich terenach zielonych leży w gestii Zarządu Dróg i Zieleni. Zadania związane z utrzymaniem zimowym miasta realizowane są przez zewnętrzne firmy wybrane w wyniku przetargów. W okresie od 15 października do końca kwietnia firmy, z którymi Gmina zawarła umowy, zobowiązane są skutecznie zwalczać skutki zimy na ulicach i pieszych ciągach komunikacyjnych. W koniecznych przypadkach możliwe jest przesunięcie terminu gotowości zimowej firm wykonawczych poza ten okres. Organizacja oczyszczania przystanków komunikacji autobusowej i trolejbusowej należy do Zarządu Komunikacji Miejskiej.


Właściciele nieruchomości

Właściciele nieruchomości zobowiązani są dbać o odśnieżanie dróg i chodników w granicach terenów, którymi zarządzają. Dotyczy to spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, administracji budynków (w zasobach komunalnych, wojskowych, kolejowych itp.), firm i osób prywatnych. Ich obowiązkiem jest także oczyszczanie ze śniegu, lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości, niezależnie od tego czyją stanowią własność (z wyjątkiem chodników, na których dopuszczony jest płatny postój pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania).


Właściciele nieruchomości muszą także dbać o stan techniczny m.in. urządzeń służących do odprowadzania wód opadowych i roztopowych z nieruchomości i zlokalizowanych na niej obiektów, tak aby nie zagrażały bezpieczeństwu pieszych.


Kolejność odśnieżania

Stałym utrzymaniem objęte będą drogi podzielone na kategorie utrzymania, w zależności od natężenia ruchu i znaczenia, jakie spełniają w sieci komunikacyjnej miasta. Najwyższy standard utrzymania zimowego obowiązuje na drogach, na których odbywa się komunikacja miejska, do kategorii II zaliczono drogi o dużym znaczeniu komunikacyjnym z lokalizacją ważnych obiektów użyteczności publicznej, pozostałe drogi o lokalnym znaczeniu zostały zaliczone do III i IV kat. utrzymania.


Do usuwania skutków zimy wykonawcy zobowiązani są przystąpić równocześnie na wszystkich kategoriach dróg objętych stałym utrzymaniem, na których wymagane jest podjęcie działań. Prace na drogach III i IV kat. prowadzone są z wykorzystaniem innego sprzętu dostosowanego do charakteru tych ulic.


Pozostałe ulice, nie włączone do stałego utrzymania zimowego, będą odśnieżane doraźnie w miarę potrzeb i możliwości, na zgłoszenie mieszkańców i służb komunalnych, po zakończeniu działań na drogach objętych stałym utrzymaniem. W celu ochrony terenów zieleni, wzdłuż niektórych ulic (Władysława IV, Wielkopolska, plac Kaszubski) montowane są specjalne osłony chroniące cenną roślinność przyuliczną przed nadmiernym wpływem środków chemicznych. Ponadto, na części ulic o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym (jezdnie kat. IV), jako podstawowe działania przyjęto jedynie odśnieżanie jezdni i w razie konieczności posypywanie środkami chemicznymi.


Utrzymanie dróg rowerowych, ciągów pieszych i Stref Płatnego Parkowania

Do utrzymania zimowego ciągów pieszych, dróg rowerowych i Strefy Płatnego Parkowania wybrane zostały w wyniku przetargów firmy:
- ?PLATAN" Ewa Ostrzyniewska-Patyna
- JAC-TOM Jacek Pieprzowski
- Przedsiębiorstwo Usługowe "CLEAN-BUD" Jarosław Romanowski, Hanna Romanowska
- Green Art. Acer Piotr Dettlaff
- Przedsiębiorstwo Usług Ogrodniczych MALWA Sp. z o.o.


Wykonawcy ci dysponują: 23 ciągnikami z pługami i 8 samochodami ciężarowymi. Zobowiązani są w pierwszej kolejności do odśnieżenia i usunięcia śliskości na schodach i chodnikach prowadzących do przystanków komunikacji miejskiej i położonych przy głównych ciągach ulicznych oraz z miejsc postojowych i dojść do parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania, a następnie na pozostałych odcinkach o mniejszym natężeniu ruchu. Drogi rowerowe odśnieżane są równocześnie z ciągami pieszymi, w kolejności uzależnionej od ich znaczenia komunikacyjnego.


Utrzymanie dróg
Do utrzymania zimowego dróg miasta wybrane zostały w wyniku przetargów firmy:
- Zakład Sprzątania Placów i Ulic Mielczarek, Sobański sp. j.
- P.T.H.U. JAGAN Jacek Kalinowski
- Technika Sanitarna Sp. z o.o.
- Przedsiębiorstwo Usługowe "CLEAN-BUD" Jarosław Romanowski, Hanna Romanowska
- Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno - Porządkowych SANIPOR sp. z o. o.
?PLATAN" Ewa Ostrzyniewska-Patyna


Wykonawcy ci dysponują:
- 35 pługo-posypywarkami (w tym 28 wyposażonych w urządzenia solankowe),
- 2 pługami klinowymi,
- 20 ciągnikami z osprzętem dostosowanym do pracy na wąskich ulicach,
- 1 ładowarką samojezdną.

Zgłoszenia dotyczące prowadzenia akcji zimowej i zagrożeń występujących na drogach można kierować do: Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni - od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 (tel. 58 76 12 080) lub Straży Miejskiej (tel. całodobowy bezpłatny 986).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
zima
odśnieżanie
śnieg
drogi rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....