TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia: miasto dofinansuje mieszkańcom zakup roweru cargo.
InfoBike.pl - Opublikowano: 06.07.2020 19:35:32
Gdynia: miasto dofinansuje mieszkańcom zakup roweru cargo.

Rowery cargo podbijają Gdynię. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli nabyć na własny użytek tego typu pojazd, uzyskując na niego nawet 50% dotacji. Uchwałę w tej sprawie przegłosowała właśnie Rada Miasta Gdyni. To pierwsza tego typu dotacja w Polsce.

Gdynia od lat stawia na ekologiczne środki transportu. Świadczyć o tym mogą m.in. trolejbusy, czy autobusy zasilane niskoemisyjnymi silnikami. Od jakiegoś czasu mieszkańcy mogą korzystać również z rowerów cargo. Powstała wypożyczalnia, dzięki której gdynianie mieli okazję poznać się na zaletach tych praktycznych pojazdów.

- Rowery towarowe dały się już poznać w Gdyni jako ekologiczny środek transportu pozwalający przewozić dzieci, towary, realizować dostawy, jak i promować rozmaite projekty. Liczba gdynian zapisanych w kolejce do wypożyczalni rowerów cargo na najbliższe tygodnie pokazuje, jak duże jest zainteresowanie tymi pojazdami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Już niebawem zainteresowani mieszkańcy, którym rowery towarowe przypadły do gustu, będą mogli nabyć na własny użytek taki pojazd, uzyskując przy tym nawet 50% dotację. Wszystko za sprawą uchwały, którą podczas ostatnich obrad przyjęła Rada Miasta. To pierwsza tego typu dotacja w Polsce. Zgodnie z zapisami uchwały osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Gdyni, które dokonają zakupu roweru towarowego (rower ze skrzynią do przewozu towarów lub osób) będą mogły otrzymać zwrot części kosztów, a dokładniej: 50% wartości zakupionego roweru, jednak nie więcej niż 5000 zł.

W tegorocznej puli na ten cel znajduje się 50 000 zł, w ramach pilotażu projektu CityChangerCargoBike. W Gdyni realizowany jest on od września 2018 roku i potrwa do sierpnia 2021 roku. Projekt dofinansowany jest z Programu Ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Zgodnie z założeniami Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gdyni celem miasta jest "Dążenie do poprawy jakości środowiska naturalnego, poprzez działania w zakresie równoważenia transportu – zwiększanie udziału niskoemisyjnych środków transportu oraz wdrażanie nowoczesnych technologii w transporcie". Przyznawanie dotacji i wspieranie logistyki rowerowej jest wyrazem wsparcia i propagowania ekologicznej formy transportu, jaką stanowią rowery towarowe, przyczyniającej się do poprawy jakości powietrza i klimatu oraz zmniejszenia hałasu. Pojazdy te mogą zastąpić samochód w wielu sytuacjach, zwłaszcza na krótkich miejskich dystansach.

Z ankiet ewaluacyjnych osób wypożyczających rowery cargo wynika, że 100% z nich jest zadowolonych z użytkowania tego pojazdu, połowa rozważa jego zakup, a dla 92% wypożyczających poziom dofinansowania zakupu na poziomie 50% skłoniłby ich do nabycia roweru cargo.

Warto dodać, że niektóre wersje takich pojazdów pozwalają przewieźć ładunek ważący nawet sto kilogramów na dystansie ponad czterdziestu kilometrów. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu dostępne są także dla osób o gorszej kondycji fizycznej.

Na witrynie internetowej mobilnagdynia.pl jeszcze w tym miesiącu pojawić mają się informacje, w jaki sposób będzie można przebrnąć przez procedury, związane z uzyskaniem dofinansowania na zakup roweru cargo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
cargo
Gdynia
dotacje

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....