TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia. Jak sprawują się rowery cargo?
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.03.2020 21:08:36
Zdj. UM Gdynia

Od jesieni 2018 roku w Gdyni można wypożyczać rowery cargo. 10 sztuk elektrycznych rowerów cargo mogą wypożyczać instytucje, firmy i osoby prywatne.

Wypożyczalnia rowerów cargo od 2018 roku

Gdynia umożliwia wypożyczanie elektrycznych rowerów cargo od jesieni 2018 roku. Jak informuje Urząd Miasta Gdyni, od tego czasu woziły już między innymi książki, paczki, dokumenty, składniki do pizzy i materiały promocyjne. Pomagały rodzicom przy przewożeniu dzieci i udowodniły gdynianom, że na co dzień są w stanie skutecznie zastąpić samochód. Rowery towarowe są do dyspozycji wszystkich mieszkańców.

Nie tylko dla firm

Początkowo z wypożyczalni mogły korzystać przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy i urzędnicy. Od kilku miesięcy mogą z nich korzystać także mieszkańcy Gdyni.

Jak przypomina Urząd Miejski w Gdyni, od końca października zeszłego roku każdy gdynianin mógł natomiast przetestować cargo bike'a w celach prywatnych – do tej pory, pomimo zakończenia regularnego sezonu na jazdę na rowerze znalazło się 27 chętnych, którzy na zmianę korzystali z 3 pojazdów. Dla 95% z nich to pierwszy kontakt z taką formą transportu. Co (lub kogo) mieszkańcy wożą w skrzyniach? Najchętniej transportują dzieci i codzienne zakupy. Co warte podkreślenia, niemal wszyscy użytkownicy są zadowoleni, a 75% z nich rozważa przyszły zakup roweru towarowego.

Dla firm i instytucji

Od stycznia 2019 roku firmy i instytucje z Gdyni wypożyczalni rowery cargo 78 razy. Najczęściej wypożyczano je na około miesiąc.

W przypadku firm rowery mocno spełniają swoje główne założenie i skutecznie wypierają auta. Większość z ankietowanych przedsiębiorców zdecydowała się na zastąpienie nimi samochodu, który służył w ich codziennej pracy – informuje oficjalny serwis internetowy Gdyni.

Miasto informuje, że wśród najciekawszych zastosowań można wymienić kurierów firmy DPD – w ich przypadku wprawdzie nie zrezygnowano z podstawowego środka transportu, czyli samochodu, ale rower był wygodną alternatywą dla wózków i pozwolił zaoszczędzić na czasie przy dostarczaniu małych paczek w ścisłym centrum miasta.

Rowery cargo dla biblioteki

Z możliwości wypożyczenia rowerów cargo skorzystała również Biblioteka Gdynia przewożąc księgozbiory między filiami oraz jako mobilny punkt bookcrossingowy – na przykład latem w okolicach miejskiej plaży.

Wypożycz rower cargo

Rowery cargo nadal można wypożyczać. Na stronie internetowej www.mobilnagdynia.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje i regulamin. Tam dostępny jest też internetowy formularz rezerwacyjny, którego wypełnienie jest pierwszym krokiem do wypożyczenia. Po określeniu swoich potrzeb i terminów pozostaje czekać na kontakt z pracownikiem, który ustali szczegóły.

Wypożyczone rowery można odbierać w kilku punktach na mapie Gdyni: w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Opata Hackiego 33, Urzędzie Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 33 oraz w Przystani Lipowa 15 na Fikakowie.

Dlaczego warto? Dane z ankiet przeprowadzonych wśród prywatnych użytkowników mówią same za siebie – wszyscy ankietowani polecają wypożyczenie, wszyscy stwierdzili też, że rower spełnił ich oczekiwania, oceniając go średnio na 4,5 w 5-stopniowej skali – informuje gdyński magistrat.

Gdynia kupiła 10 elektrycznych rowerów towarowych dzięki dofinansowaniu z unijnego projektu CoBiUM (Cargo Bikes in Urban Mobility) z programu Interreg Południowy Bałtyk.

Wypożyczalnia rowerów działa dzięki wsparciu w ramach projektu CityChangerCargoBike, współfinansowanego ze środków Programu Ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
cargo
wypożyczalnia
rower miejski

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....