TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdynia: 19. Wielki Przejazd Rowerowy
GDYNIA.PL - Opublikowano: 13.06.2015 14:45:26
Gdynia: 19. Wielki Przejazd Rowerowy

Po osiągnięciu pełnoletniości w zeszłym roku, czas na 19. edycję Metropolitalnego Wielkiego Przejazdu Rowerowego. W niedzielę 14 czerwca ulice Trójmiasta, Małego Trójmiasta, Pruszcza Gdańskiego i Tczewa zaleje pomarańczowa fala cyklistów. Do kolumny dołączą także rolkarze i wielbiciele coraz popularniejszych longbardów.

Tegoroczny przejazd odbywa się pod hasłem "Rowerowa Metropolia jest Okey". Wydarzenie zwieńczy pierwszy w historii imprezy koncert, który odbędzie się w Parku Gdynia Kolibki. Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 8 miast aglomeracji. Uczestnicy tradycyjnie pojadą dwoma wielotysięcznymi peletonami: północny około godz. 12.40 wyruszy z Wejherowa - zabierając po drodze rowerzystów z Redy, Rumi i Gdyni. Z kolei zasilony rowerzystami z Tczewa i Pruszcza peleton południowy, o godz. 15.30 wyjedzie z gdańskiego Śródmieścia w kierunku mety, po drodze zabierając sopockich rowerzystów. Do obu peletonów na własną rękę dołączą grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna. Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie obu peletonów odbędzie się na al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Haffnera do granicy Sopotu i Gdyni.


Po raz pierwszy w 19-letniej historii imprezy, finał odbędzie się w Gdyni. Także po raz pierwszy dodajemy element piknikowo-rozrywkowy. Zazwyczaj rozjeżdżaliśmy się do domów, tuż zakończeniu przejazdu. Teraz organizujemy m.in. koncert i pokazy tańca irlandzkiego. Atrakcją samą w sobie są też urokliwe tereny parku Kolibki - zachęca Kuba Furkal ze stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, współorganizującego wydarzenie.

W tym roku 19 WPR i koncertowi "Rowerowa Metropolia jest Okey" towarzyszyć będzie znacznie bogatsza oprawa sceniczna, zaplecze techniczne i gastronomiczne. Na rowerzystów i mieszkańców aglomeracji spragnionych wrażeń będzie czekała moc muzyki i ponad 10 tys. m2 przepięknej łąki w Kolibkach, jako teren jedynego w swoim rodzaju pikniku rowerowo - muzycznego. Zalecane jest zabranie butów do tańca, koców lub karimat.


Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jak i w koncercie "Rowerowa Metropolia jest Okey" jest całkowicie darmowy! Wszyscy uczestnicy chcący dobrowolnie wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce na portalu polakpotrafi.pl. Podczas trwania niedzielnej imprezy będzie także okazja do wpłaty na poczet tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród ich posiadaczy zostaną rozlosowane liczne nagrody - wśród nich rowery.


Rowery będzie można też wygrać w konkursach - m.in. rewii rowerowych przebrań - z roku na rok balansującej coraz bliżej granicy szaleństwa. Organizatorzy zachęcają do łamania wszelkich barier stylistycznych i zaprezentowania własnego, unikalnego przebrania, które zwali z nóg całe jury.

Tuż po dotarciu peletonu do zespołu pałacowo-parkowego w Kolibkach (około godz. 17.00) rozpocznie się pierwszy 19-letniej historii przejazdu koncert, z mocnym rowerowym przesłaniem. Pod patronatem Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku w ramach ?Rowerowa Metropolia jest Okey zagrają":

- Pulse Generation (reggae - Reszel) 
- Gang Czerwonego Paznokcia (rap - Gdańsk) 
- Tsigunz Fanfara Avantura (ethno-balkan brass band - Poznań) 
- Obywatel MC (rap - Gdańsk) 
- Ikenga Drummers (ethno/afro, Trójmiasto)


Uwaga! - na wszystkie wydarzenia 19 WPR, w tym na koncert "Rowerowa Metropolia jest Okey" - wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają miejsca do parkowania i bezpiecznego przypięcia rowerów, należy zabrać ze sobą dobre zapięcie rowerowe.

Program czasowy:
Peleton północny
(Wejherowo > Reda > Rumia > Gdynia > Gdynia Kolibki)

Wejherowo - Rynek 
- godz. 12.45 Zbiórka 
- godz. 13.15 Wyjazd

Reda - Cechowa/Gdańska 
- godz. 13.40 Zbiórka 
- godz. 14.10 Wyjazd

Rumia - Dworzec PKP 
- godz. 14.20 Zbiórka 
- godz. 14.50 Wyjazd

Gdynia - Skwer Kościuszki
- godz. 15.45 Zbiórka 
- godz. 16.15 Wyjazd


Peleton Południowy
(Tczew > Pruszcz Gd. > Gdańsk > Sopot > Gdynia Kolibki)

Tczew - Dworzec PKP 
- godz. 11.55 Zbiórka 
- godz. 12.15 Wyjazd

Pruszcz Gdański - parking Faktoria 
- godz. 13.55 Zbiórka 
- godz. 14.15 Wyjazd

Gdańsk - Targ Węglowy 
- godz. 14.00 Zbiórka 
- godz. 15.30 Wyjazd

Sopot - Plac Konstytucji 3 Maja 
- godz. 16.20 Zbiórka 
- godz. 16.35 Wyjazd


Wielki finał XIX Wielkiego Przejazdu Rowerowego
(Zespół Dworsko - Krajobrazowy Gdynia Kolibki)

- godz. 17.00 Wjazd Peletonów 
- godz. 17.15 Powitanie uczestników 19 WPR 
- godz. 17.30 "Rowerowa Metropolia jest Okey" - koncerty - konkursy - wielka loteria szprychówkowa - prezentacje - debaty 19 WPR.

- godz. 22.30 Zakończenie Finału 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego


W związku z przejazdem rowerowym w ramach 19. Metropolitalnego Wielkiego Przejazdu Rowerowego, w dniu 14 czerwca 2015 r. w godz. 13:00-17:00, mogą wystąpić zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
Wielki Przejazd Rowerowy
Rowerowa Metropolia jest Okey
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....