TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdańsk - trzy kampanie promujące ruch rowerowy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.04.2019 19:19:45
Zdj. RMA UMG

Gdańsk staje się coraz bardziej rowerowy. W stolicy województwa pomorskiego w kwietniu ruszają trzy kampanie promujące ruch rowerowy, które przeznaczone są dla pracodawców, rodziców i uczniów.

Dla pracodawców, rodziców i uczniów

- Certyfikat “Pracodawca Przyjazny Rowerzystom"; kampania “Podczep się", w ramach której rodzice wypożyczą w przedszkolu przyczepki rowerowe; warsztaty bezpiecznej jazdy w ruchu ulicznym dla uczniów - od kwietnia ostro rusza promocja ruchu rowerowego w Gdańsku – informuje Izabela Biała z gdańskiego magistratu.

Europejski projekt

Kampanie odbywają się w ramach europejskiego projektu “cities.multimodal - system transportu miejskiego w transformacji ku mobilności niskoemisyjnej".

Jak informuje oficjalny serwis internetowy Gdańska kampanie w pierwszej kolejności skierowane są do firm, szkół i przedszkoli położonych w obrębie tzw. Centralnego Pasma Usługowego, który rozciąga się wzdłuż głównej osi komunikacyjnej (al. Grunwaldzkiej) od Śródmieścia, poprzez Wrzeszcz aż po Oliwę. Dlaczego tutaj? Na tym obszarze zlokalizowana jest większość powierzchni biurowej Gdańska (76 proc.), trzy największe uczelnie, występuje największe zagęszczenie centrów edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i biznesowych.

Certyfikat Pracodawcy Przyjaznego Rowerzystom

Ta kampania ma zachęcać pracodawców do promowania wśród pracowników ekologicznego i aktywnego dojazdu do pracy. Pracodawcy biorący udział w projekcie mogą starać się otrzymać "Certyfikat Pracodawcy Przyjaznego Rowerzystom", który będzie przyznawany na podstawie audytu zgodnego z wytycznymiEuropean Cyclist Federation(Europejskiej Federacji Cyklistów). Audytorzy Miasta Gdańska i Polskiej Unii Aktywności Mobilnej jako pierwsi w kraju uzyskali prawo do przeprowadzania takiej certyfikacji.

Proces certyfikacji składa się z 5 etapów:

 • Pracodawca rejestruje sięna stronie internetowej projektui wypełnia ankietę dotyczącą polityki prorowerowej prowadzonej w swojej firmie;

 • Na podstawie wyników ankiety, firma dowiaduje się czy ma szansę na uzyskanie certyfikatu, na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym;

 • Firmęodwiedza audytor, który na miejscu weryfikuje zgłoszenie iprzekazuje sugestie pracodawcy;

 • Zapada decyzja odnośnie certyfikatu przyznawanego na trzy lata;

 • Certyfikowane firmy kontynuują prorowerowe działania i co roku wypełniająankietę ewaluacyjną.

Gdańsk zamierza również przeprowadzić badania wśród pracodawców i pracowników w zakresie promocji komunikacji rowerowej i multimodalności (czyli korzystania ze wszystkich środków transportu poza indywidualnym samochodowym). W planach są także warsztaty z zarządzania mobilnością dla firm z CPU.

Podczep się

“Podczep się" to kampania skierowana jest do rodziców przedszkolaków. Miasto kupiło przyczepki rowerowe do przewozu dzieci (dwie jednoosobowe i jedną dwuosobową), które będzie można wypożyczyć w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko (w pierwszej w kolejności w 11 placówkach publicznych zlokalizowanych w CPU).

- Każdy rodzic będzie mógł sprawdzić, czy przyczepka zdaje egzamin w przypadku jego rodziny. Będzie można ją wypożyczyć na tydzień, nie tylko poruszać się po mieście, ale także pojechać na wycieczkę - zachęca Monika Evini z Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który odpowiada za kampanie promocyjne. - To nowy pomysł, póki co przecieramy szlaki. Jeśli się sprawdzi, w przyszłości kupimy więcej przyczepek.

Więcej informacji na temat kampanii już wkrótce znajdzie się na stronie internetowejRowerowy Gdański na witrynie projektucities.multimodal.Pierwsze wypożyczenia już pod koniec kwietnia.

Program nauki jazdy rowerem w ruchu ulicznym

Trzecia kampania to warsztaty dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Rekrutacja do zajęć prowadzona będzie przez koordynatorów Rowerowego Maja w poszczególnych szkołach podstawowych zlokalizowanych w CPU.

W ramach szkolenia:

 • Zajęcia teoretyczne;

 • Serwis rowerowy, w tym weryfikacja sprawności rowerów uczniów;

 • Zajęcia na placu lub boisku szkolnym, w tym weryfikacja umiejętności/techniki jazdy uczestników;

 • Zajęcia w ruchu ulicznym, w tym ćwiczenia praktyczne w okolicy szkoły orazmanewry praktyczne na ulicach o niewielkim natężeniu ruchu.

Gdańsk jest jednym z 17 miast - partnerów projektu cities.multimodal. Pozostali uczestnicy projektu wywodzą się z Niemiec, Szwecji, Danii, Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii oraz Rosji. Projekt finansowany jest ze środków programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Zadaniem Interreg jest przede wszystkim promocja zrównoważonego transportu i zmiany zachowań transportowych mieszkańców miast. Projekt cities.multimodal zakłada ułatwienie mieszkańcom miast w całym regionie Morza Bałtyckiego połączenia ruchu pieszego, rowerowego, transportu publicznego oraz współdzielenia samochodów jako ekologicznej alternatywy dla samochodów prywatnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
kampania rowerowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....