TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdańsk: ruszył przetarg na budowę 7 kilometrowego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej.
InfoBike.pl - Opublikowano: 04.06.2020 13:35:51
Gdańsk: ruszył przetarg na budowę 7 km odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę kolejnej trasy rowerowej w Gdańsku. Odcinek liczący ok. 7 km biec będzie na terenach znajdujących się w granicach Miasta, wzdłuż zachodniego brzegu Wisły na Wyspie Sobieszewskiej - i będzie kolejnym fragmentem Wiślanej Trasy Rowerowej.

Od środy 23 maja rowerzyści mogą już testować nowiuteńki odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej, która poprowadzona została na terenie gminy Cedry Wielkie. Wiedzie przez niezwykle malownicze i przyrodniczo ciekawe części regionu.

Droga na odcinku 7 km ma nawierzchnię asfaltową zaczyna się na północ od mostów drogowych w Kiezmarku, tam gdzie znajduje się granica gminy Cedry Wielkiej (na wysokości przystani w w Błotniku), a następnie prowadzi na południe (pod mostami trzeba zjechać z wału) do miejscowości Giemlice. Odcinek Leszkowy – Giemlice wiedzie po płytach betonowych. Na trasie zlokalizowane są dwa Miejsca Obsługi Rowerzystów. Ze znakomitą nową drogą dla rowerów Cedry Wielkie – Cedry Małe – Błotnik wiodącą wzdłuż drogi i jej odnogą Cedry Małe – Koszwały (wzdłuż S-7) tworzy system dróg i daje dla rowerzystów – również gdańskich – znakomitą okazję do szybkich wypraw poza miasto. Miasto Gdańsk dobuduje teraz północny fragment tej trasy.

Gdański 7-kilometrowy odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej połączy się z tą, którą wybudowali już sąsiedzi.

- Nowa droga rowerowa rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską. Rowerzyści jadąc po koronie wału dotrą do granic Gdańska – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Ponadto w okolicy Błotnika droga rowerowa będzie miała swoje odgałęzienie w kierunku przystani.

Oprócz budowy trasy rowerowej, wykonawca wyłoniony w przetargu, przebuduje oświetlenie uliczne, sieci teletechniczne, studzienki sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Otwarcie ofert zaplanowano na przełomie czerwca i lipca, a budowa ma zakończyć się w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy.


Planowana droga będzie z pewnością dużą atrakcją turystyczną na Wyspie Sobieszewskiej.

Na swoim profilu społecznościowym Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju już poinformował o nowej inwestycji: "Piękna, malownicza. Taka będzie biegnąca wzdłuż Wisły nowa trasa rowerowa. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę ze środków unijnych (Pomorskie w Uniil) liczącego ok. 7 km odcinka trasy R9 biegnącego wzdłuż ul. Świbnieńskiej i Akwenowej do granic Gminy Miasta Gdańska".Nowa droga będzie kolejnym odcinkiem Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 8. Konwersja działanie 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Z tego samego programu w Gdańsku powstała droga rowerowa na ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. Z samego Sobieszewa, odseparowaną od ulicy drogą dla rowerów, można dotrzeć aż do przeprawy promowej w Świbnie. Koszt tych inwestycji wyniósł ponad 14 mln złotych. Rowerzyści mogą korzystać z nowej trasy od lipca 2019 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
rower
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....