TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdańsk rozstrzygnął przetargi na rowerowe drogi
InfoBike.pl - Opublikowano: 29.11.2018 13:32:17
Gdańsku rozstrzygnął przetargi na rowerowe drogi; Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała właśnie umowę na budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Piecewską a ul. Rakoczego. W najbliższych dniach zawarta zostanie umowa na budowę ścieżki wzdłuż al. Legionów. Kolejna droga dla rowerzystów powstanie wzdłuż ul. Wały Jagiellońskie. Gdzie konkretnie?

- Staramy się konsekwentnie rozbudowywać drogi rowerowe w Gdańsku, także w tych miejscach, które są zgłaszane przez użytkowników rowerów jako niezbędne łączniki w codziennym korzystaniu z roweru jako środka komunikacji, służącego do dojazdu do pracy bądź do innych, codziennych obowiązków. Cieszymy się, że wpłynęły oferty w tych przetargach i można było, a w jednym z przypadków będzie można, rozstrzygać - zaznacza Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska, ds. polityki gospodarczej.

Przy przychodni "Morena"

Nowa ścieżka powstanie wzdłuż przychodni, na odcinku od skrzyżowania ul. Jaśkowa Dolina z ul. Piecewską i łączyć się będzie z trasą rowerową na ul. Rakoczego. Obecnie w tym miejscu znajduje się jedynie chodnik, a także przystanek komunikacji miejskiej i zatoczka dla zatrzymujących się autobusów. W związku z tym, że jest to miejsce bardzo popularne zarówno wśród pieszych, jak i rowerzystów, niezbędne jest wytyczenie w tym miejscu ścieżki rowerowej. Na dwóch kółkach można przejechać na tym odcinku po przeciwnej stronie jezdni, wzdłuż m.in. działającej tu prywatnej przychodni.

Wykonawca, firma WPRD Gravel, w ciągu siedmiu miesięcy wybuduje niewielki, bo około 140-metrowy odcinek drogi rowerowej. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu asfaltowego. W ramach inwestycji powstanie również chodnik o tej samej długości.Wybudowane zostanie też przyłącze kanalizacji deszczowej i mur oporowy pomiędzy skarpą a chodnikiem. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln złotych. W związku ze zbliżającą się zimą i coraz niższymi temperaturami (które uniemożliwią wykonanie niektórych prac), roboty rozpoczną się w marcu 2019 r. Inwestycja powstanie w ramach programu "Rozwój komunikacji rowerowej w Gdańsku".

Na al. Legionów

Kolejną planowaną inwestycją dla miłośników jazdy na dwóch kółkach jest przebudowa al. Legionów poprzez wydzielenie ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Kościuszki do Placu ks. Komorowskiego.

I tak: na odcinku od Placu ks. Bronisława do posesji przy al. Legionów 11A - w związku z ograniczeniami terenowymi, koniecznością uwzględnienia ruchu pieszych oraz budowy miejsc postojowych - trasę rowerową zaprojektowano jako ciąg pieszo-rowerowy. Ta część ścieżki wykonana zostanie z płyt betonowych. Wzdłuż niej zaprojektowano trzy zatoki postojowe dla samochodów - miejsca postojowe będą miały układ równoległy.

Na dalszym odcinku, od al. Legionów 11A do skrzyżowania z ul. Kościuszki zostanie wydzielona odrębna trasa rowerowa, a więc oddzielona od ruchu pieszych. Ten fragment wykonany zostanie z nawierzchni bitumicznej. Wkrótce podpisana zostanie umowa na realizację tej inwestycji. Ta rozpocznie się jednak dopiero wczesną wiosną przyszłego roku, także ze względu na coraz niższą temperaturę powietrza. Koniec prac przewidziano na listopad 2019 r. Przetarg na wykonanie tego projektu wygrała również firma WPRD Gravel. Koszt inwestycji to blisko 6 mln złotych. Prace zostaną zrealizowane w ramach projektu "Węzły integracyjne Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów PKM i SKM na terenie Gminy Miasta Gdańska", który finansowany jest częściowo ze środków Unii Europejskiej.

Wzdłuż Wałów Jagiellońskich

Jednym z elementów wspomnianego programu, finansowanego m.in. ze środków unijnych, jest też planowana trasa rowerowa wzdłuż ul. Wały Jagiellońskie.

- W poniedziałek, 26 listopada, poznaliśmy oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 260 tys. złotych. W terminie wpłynęły dwie oferty firm: HIGHWAY SP. Z O.O, które zaoferowało wykonanie dokumentacji za 245 385,00 zł oraz Maxprojekt Mateusz Jezierski (168 510,00 zł) - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Po wyłonieniu zwycięzcy, zaprojektowana zostanie droga rowerowa na odcinku od ul. Podwale Grodzkie do ul. Hucisko. Chodzi o fragment brakującego odcinka pomiędzy Huciskiem a nowym centrum handlowo-usługowym Forum Gdańsk. Obecnie znajduje się tam asfaltowy chodnik, z którego korzystają głównie piesi, ale i coraz częściej rowerzyści. Odcinek wybudowanej w ostatnich miesiącach drogi rowerowej znajduje się obecnie na wysokości samego Forum Gdańsk w kierunku al. Armii Krajowej. Dokumentacja powstać ma w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy. Obecnie trwa analiza złożonych ofert przetargowych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....