TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdańsk najbardziej rowerowym miastem w Polsce. W 2018 roku.
InfoBike.pl - Opublikowano: 03.10.2018 09:30:19
Gdańsk najbardziej rowerowym miastem w Polsce. W 2018 roku.

Mamy wyniki zakończonej właśnie kampanii "Kręć Kilometry po technologię". Łącznie Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! Gdańsk najbardziej rowerowym miastem w Polsce. W 2018 roku.

Tuż za Gdańskiem plasują się Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Takie są wyniki zakończonej właśnie kampanii społecznej "Kręć Kilometry po technologię" organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. 75 milionów kilometrów na rowerach to rekordowy wynik! Uczestnicy kampanii przejechali większy dystans, niż łącznie przez ostatnie 5 lat.

Mobilizacja dużych i małych

Rowerowa rywalizacja rozpoczęła się 1 maja i trwała do końca września. Wzięło w niej udział ponad 200 tysięcy rowerzystów z całej Polski. Wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik kilometrowy dla swojego miasta. I jak co roku okazało się, że mniejsze miasta nie dają za wygraną. W gronie laureatów znalazły się Wałcz i Pabianice, ale na wysokich miejscach w rankingu jest wiele innych.

- Widzieliśmy fantastyczną mobilizację mieszkańców różnych regionów Polski. Łącznie w naszą kampanię zaangażowało się ponad 1100 miast. Organizowane były lokalne rajdy i pikniki rowerowe. W dniu startu kampanii, pierwsze wspólne przejazdy odbyły się już kilka minut po północy! – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Rowerowa Polska

W 5 zwycięskich miastach, Fundacja postawi parkingi rowerowe wraz z samoobsługowymi stacjami serwisowymi. Ale owocem kampanii jest też raport "Rowerowa Polska 2018", który pokazuje wiele ciekawych informacji o zwyczajach rowerowych w naszym kraju. Okazuje się, że najczęściej z roweru korzystamy nie w weekend, a we wtorek. Z tego może wynikać rosnąca popularność rowerów miejskich, z których korzystamy częściej niż z rowerów górskich czy trekkingowych. Najwięcej rowerzystów pokonuje w czasie jednego przejazdu średni dystans 9-10 kilometrów, natomiast weekendowe wycieczki są dłuższe (15-20 kilometrów). Jeździmy ze średnią prędkością około 16 km/h, natomiast w soboty ta średnia jest niższa (ok. 12 km/h). Być może wynika to z faktu, że w weekendowych wycieczkach towarzyszą nam dzieci albo częściej zatrzymujemy się w ciekawych przyrodniczo miejscach.

- Nasze statystyki pokazują, że z roku na rok częściej wsiadamy na rower i pokonujemy dłuższe dystanse. A to tylko wycinek rowerowych danych, które udostępniamy pro publico bono. Chcemy naszą wiedzą podzielić się z urzędnikami, organizacjami społecznymi, dziennikarzami i aktywistami. Wszystkimi, którzy na co dzień mają wpływ na inwestycje i kształtowanie polityki rowerowej w polskich miastach. Dzięki portalowi www.rowerowapolska.pl mogą oni analizować lokalny ruch i podejmować lepsze decyzje – dodaje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Rowerowa Polska 2018

Serwis www.rowerowapolska.pl to także baza informacji o parkingach rowerowych, serwisach, stacjach rowerów miejskich i ciekawych trasach. Portal umożliwia także analizowanie ruchu w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia. A nawet sprawdzenie, czy i jak różnią się aktywności rowerowe w zależności od płci czy wieku rowerzystów. Wszystkie statystyki pochodzą z siedmiu edycji kampanii "Kręć Kilometry po technologię".

Szczegółowy raport "Rowerowa Polska 2018" - pełen ciekawostek rowerowych dostępny na: www.rowerowapolska.pl/raport.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
All For Planet
Gdańsk
Wałcz
Pabianice
Warszawa
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....