TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdańsk: Moja rowerowa szkoła - program dla uczniów
GDANSK.PL - Opublikowano: 19.03.2014 23:31:44
Gdańsk: Moja rowerowa szkoła - program dla uczniów
Promowanie jazdy na rowerze i chodzenia pieszo oraz edukacja związana z poznawaniem zasad ruchu drogowego –takie są cele dwóch kampanii, które wiosną tego roku zostaną skierowane do uczniów szkół podstawowych w Gdańsku –informuje strona internetowa GdańskaO ile w poprzednim roku miasto zainwestowało w tworzenie parkingowej infrastruktury rowerowej, o tyle rok 2014 będzie bardzo bogaty w rowerowe programy edukacyjne i promocyjne.- Wyposażyliśmy już 47 gdańskich szkół w parkingi rowerowe o wysokim standardzie, oddając do dyspozycji uczniów i nauczycieli 1000 miejsc parkingowych, z których swobodnie można korzystać przez cały rok. Udało nam się także wyprodukować mapy gdańskich tras rowerowych, które trafiły między innymi do wszystkich szkół w mieście. W tym roku nasze działania rozpoczynamy już od 20 marca kampanią RUCH DROGOWY I MOBILNOŚĆ W MIEŚCIE. Planujemy również zachęcić uczniów, aby przejeżdżali do szkół na rowerze poprzez kampanię ROWEROWY MAJ - mówi Remigiusz Ktliński, gdański oficer rowerowy.W ramach planowanego cyklu zajęć, które pracownicy Referatu Mobilności Aktywnej przeprowadzą wspólnie ze specjalistami ds. inżynierii ruchu, uczniowie i nauczyciele klas IV-VI szkół dowiedzą się skąd się biorą znaki drogowe, jak należy je odczytywać i interpretować, jak działa sygnalizacja świetlna, jak przygotowuje się projekt organizacji ruchu drogowego, czym jest mobilność oraz dlaczego warto poruszać się po mieście pieszo i rowerem. Na uczestników czekają również zajęcia w terenie. Będzie to doskonała okazja aby lepiej poznać i ocenić okolice szkoły, zarówno pod względem bezpieczeństwa organizacji ruchu oraz istniejącej infrastruktury drogowej. Kampania RUCH DROGOWY I MOBILNOŚĆ W MIEŚCIE potrwa od 20 marca do 23 maja 2014r.Zwieńczeniem działań edukacyjnych będzie kampania ROWEROWY MAJ, w ramach której uczniowie będą zbierać punkty za dojeżdżanie do szkoły na rowerze. Ci, którzy w przeciągu dwóch majowych tygodni (12-23 maja 2014r.) przynajmniej raz zdecydują się przyjechać do szkoły na rowerze zostaną nagrodzeni. Dla najbardziej „rowerowych”klas i szkół również przygotowano atrakcyjne niespodzianki.Do udziału w kampaniach zapraszamy wszystkie gdańskie szkoły podstawowe. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach oraz w kampanii jest nadesłanie na adres agata.lewandowska@zdiz.gda.pl (tel. 058 55 89 813, fax. 55 89 803) wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 11 kwietnia 2014r. Więcej informacji znajdą Państwo w załącznikach oraz na stronach internetowych: www.rowerowygdansk.pl orazwww.mrbrd.gdansk.pl.Szkoły mogą się zgłaszać niezależnie do udziału w zajęciach RUCH DROGOWY i MOBILNOŚĆ W MIEŚCIE (zgłoszenia klas) oraz w kampanii ROWEROWY MAJ (zgłoszenia szkół).Organizatorem kampanii jest Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu CycleCities współfinansowanego z programu INTERREG IV C.Dokumenty do pobrania:Plan zajęć edukacyjnych (144.5 KB)Formularz zgłoszeniowy (151.5 KB)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Moja rowerowa szkoła
promocja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....