TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Gdańsk bez ECC za to z nową kampanią rowerową
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.04.2018 17:22:09
Gdańsk bez ECC za to z nową kampanią rowerową

W tym roku Gdańsk nie weźmie udziału w European Cycling Challenge. Za to wchodzi w nową kampanię rowerową.

- Zamiast europejskiego miesiąca kręcenia kilometrów na rowerze w maju, będą dwa miesiące rowerowej rywalizacji polskich miast we wrześniu i w październiku. Nowa kampania ma lepiej służyć celowi, który przyświecał także ECC - promować dojazdy do pracy na rowerze. Bolonia, organizator ECC, wycofała się z prowadzenia rowerowej rywalizacji miast. Wszystko wskazuje na to, że po wakacjach ruszy zupełnie nowa kampania dla miejskich rowerzystów szykowana przez grupę polskich miast – pisze Izabela Biała z gdańskiego ratusza.

- Myślę, że będzie ciekawsza i bardziej przejrzysta od ECC, poza tym uwzględniamy w niej większość postulatów zgłaszanych przez uczestników dotychczasowej kampanii - mówi Remigiusz Kitliński, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. komunikacji rowerowej. - Przenosimy rywalizację na wrzesień i październik, żeby nie łączyć dwóch kampanii ze sobą i zachęcić ludzi do pozostania przy rowerach także w miesiącach, w których pogarsza się pogoda. Chcemy ich przekonać, że “sezon" nie kończy się z pierwszym dniem września - dodaje.

Cel się nie zmienił

- Zamiast prostego sumowania przejechanych kilometrów przyznawane będą punkty. Przede wszystkim liczyć będzie się sam fakt dojazdu do pracy. Uczestnicy kampanii wyznaczać będą w aplikacji swoje miejsca pracy, które zostaną im przypisane. Za każdy dojazd do firmy naliczane będzie 50 punktów, tyle samo za powrót. Plus kilometry: za każdy kilometr naliczany będzie jeden punkt, a za każdy inny przejazd zaś (bo liczy się także korzystanie z roweru w innym celu!) - 5 punktów.

  •  Jeżeli w ramach jednego przejazdu część trasy pokonamy poza granicami miasta, w którego drużynie startujemy, również i te kilometry będą punktowane - np. jeśli gdańszczanin dojeżdża na rowerze do pracy do Sopotu, cała kilometrówka zostanie mu naliczona (ECC nie dawało takiej możliwości).

  • Przejrzysty sposób liczenia przejazdów. Dotąd jednorazowa trasa nie mogła być dłuższa niż 35 km, teraz nie będzie takich ograniczeń. Rowerzyści, którzy w drodze do pracy będą chcieli “nabić" sobie dodatkowe punkty za kilometry, będą mogli robić to bez ograniczeń. Minimalna przerwa między poszczególnymi podróżami trwać będzie 15- 20 minut. Punktacja będzie zbilansowana w ten sposób, by rowerzystom długodystansowym nie opłacało się robić “sztucznych" przerw na trasie.

  • Dodatkowe atrakcje! Między uczestnikami rywalizacji przez cały czas krążyć będzie wirtualna koszulka lidera. Będą także odznaki, którymi nagradzani będą rowerzyści na podstawie profilu swoich dokonań (np. dla rannych ptaszków, “kolarzy", rowerzystów rekreacyjnych).

  • W aplikacji ukryte będą różne niespodzianki - np. 50.ta osoba, która danego dnia przejedzie obok czołgu przy Al. Zwycięstwa otrzyma nagrodę.

  •  W określonych dniach będą także promowane wycieczki, spersonalizowane pod kątem poszczególnych miast. Np. w Gdańsku może to być wyprawa do Twierdzy Wisłoujście.

Jeśli chodzi o kategorie firm, dla których pracownicy będą zbierać punkty, pozostaną takie same jak w dotychczasowej kampanii “Rowerem do pracy" - zastosowany więc będzie podział na małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Pierwsza edycja kampanii będzie miała charakter pilotażowy. Obecnie zdecydowane na start są Gdańsk, Gdynia, Sopot i Tczew, kolejne cztery duże miasta z innych części kraju deklarują udział. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma, która przygotowuje aplikację na potrzeby kampanii dla miast. Trwają negocjacje dotyczące szczegółów umowy. Wydarzenie zakończy się tradycyjną galą, na której zwycięzcy jak co roku otrzymają nagrody – informuje oficjalny serwis internetowy Gdańska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
kampania rowerowa
promocja rowerów
  • Marek Skrzypkowski – 30.04.2018

    Nie tylko Gdańsk nie weźmie udziału, bo to ECC zrezygnował... ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....