TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Debiut rowerów miejskich w Kaliszu
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 06.10.2015 19:31:13
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Zaledwie 2,5 dnia funkcjonowania pilotażowego systemu ?Kaliski Rower Publiczny?, składającego się z 3 stacji i 24 rowerów, wystarczyło, by liczba wypożyczeń zbliżyła się do 230. Co więcej, w systemie zarejestrowało się już ponad 200 osób ? informuje Nextbike Polska ? operator Kaliskiego Roweru Publicznego.


W związku z tym, że wcześniej ponad 600 kaliszan miało już założone konta innych w systemach operatora, Nextbike Polska, łącznie już ponad 800 mieszkańców może bez dodatkowych formalności korzystać z wypożyczalni w całym kraju. Sieć w Kaliszu będzie czynna do 8 października. Po okresie testów konta użytkowników zachowają ważność, umożliwiając wypożyczenia we wszystkich systemach Nextbike w Polsce (11 miast) i na świecie (ponad 70 miast).


?Kaliski Rower Publiczny? został uruchomiony w piątkowe popołudnie, podczas konferencji z udziałem Prezydent Miasta Kalisza, Grzegorza Sapińskiego oraz Prezesa największego operatora systemów rowerów miejskich w Polsce, firmy Nextbike ? Tomasza Wojtkiewicza.


Już w ciągu kilku piątkowych godzin w systemie zarejestrowało się 56 osób, a liczba wypożyczeń sięgnęła 45. Jeszcze lepsze wyniki osiągnięto w sobotę, kiedy kaliszanie sięgali po rowery 89 razy, a grono użytkowników powiększyło się o 65. Dniem największego oblężenia ?Kaliskiego Roweru Publicznego? okazała się jednak niedziela ? 94 wypożyczenia i 67 rejestracji. W sumie inauguracyjny weekend wypożyczalni w Kaliszu zamknięto z wynikiem 228 wynajmów i 201 założonych kont przez rowerzystów. Jak informuje operator, dotychczas najmłodsza osoba wypożyczająca rower miała 17 lat, a najstarsza ? 71 lat.


- Cieszymy się, że docieramy do drugiego największego miasta w Wielkopolsce. W bieżącym sezonie rozbudowaliśmy Poznański Rower Miejski i przeprowadziliśmy prawdziwą rewolucję technologiczną w obrębie tego systemu ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska. ? Mamy nadzieję, że testy w Kaliszu przebiegać będą pomyślnie i w przyszłości zagościmy tu z naszym zdrowym i ekologicznym systemem, wspierającym transport publiczny, na stałe. Co cieszy, kilkuset mieszkańców Kalisza to nasi stali klienci z kontami założonymi w innych naszych systemach ? dodaje.


Użytkownicy w Kaliszu mają do dyspozycji 24 jednoślady i 3 punkty wypożyczeń:

  • Urząd Miejski ? ul. Kościuszki

  • Hala Arena

  • Ratusz

System będzie funkcjonował do 8 października. Użytkownicy, którzy się w nim zarejestrują, będą mogli już po zakończeniu testów, zrezygnować z systemu lub korzystać bez potrzeby rejestracji i innych formalności z innych systemów rowerów publicznych zarządzanych przez Nextbike w Polsce (Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin, Białystok, Katowice, Opole, Sopot, Konstancin-Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki) i na całym świecie.

Odkąd wypożyczalnie operatora po raz pierwszy pojawiły się w Polsce (czerwiec 2011 roku we Wrocławiu) ? w systemach Nextbike zarejestrowało się już 658 616 osób, które odbyły łącznie 9 334 838 podróży na rowerach miejskich! 

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
Nextbike
Kaliski Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....