TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Częstochowa uruchomiła internetowy przewodnik dla rowerzystów
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 08.07.2018 20:00:51
Częstochowa uruchomiła internetowy przewodnik dla rowerzystów

Stronę bramajury.pl, będącą rodzajem rowerowego przewodnika po Częstochowie i okolicach, uruchomił samorząd tego miasta. Obecnie zawiera ona 30 tras z opisem, przekrojem i śladem GPS. Projekt ma być rozwojowy: można do niego zgłaszać kolejne, autorskie propozycje.

Jak napisano we wprowadzeniu na nowej stronie, Częstochowa za sprawą jasnogórskiego obrazu Matki Bożej co roku przyciąga 4-5 mln pielgrzymów z 80 krajów świata. Miasto jest jednak też bramą na Jurę Krakowsko-Częstochowską, przez którą biegnie m.in. Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd. Szlak ten prowadzi przez najatrakcyjniejsze krajobrazowo tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a zaczyna się w częstochowskich Alejach Najświętszej Marii Panny.

"Najlepsze trasy rowerowe znają zawsze lokalni rowerzyści. Stąd nasz pomysł na opisanie popularnych tras, po których poruszają się częstochowianie, aby udostępnić je turystom. Pokazane przez nas wycieczki mają charakter pomocniczy, a należy je dobrać pod względem swoich umiejętności i rowerów. Stąd możliwość filtrowania zaproponowanych wycieczek ze względu na typ roweru lub stopień trudności" - wskazują autorzy strony.

Jak podało w czwartkowej informacji biuro prasowe częstochowskiego magistratu strona bramajury.pl powstała z inicjatywy tamtejszego społecznego konsultanta ds. komunikacji rowerowej Łukasza Kota oraz współpracujących z nim rowerzystów. Jest sumą ich doświadczeń z przejażdżek i dłuższych wypraw po Częstochowie i okolicach.

Strona zawiera propozycje tras rowerowych o różnych długościach i stopniach trudności. Ich zasięg można w przybliżeniu określić granicami miejscowości Bobolice, Kamyk oraz Kłobuck. Najdłuższe szlaki liczą ponad 100 kilometrów, a najkrótsze i najłatwiejsze – 30 km. Przy każdej znajduje się ślad GPS, który można bezpłatnie ściągnąć na telefon, aby poprowadził wybraną trasą – zarówno oznakowaną, jak i wytyczoną przez autorów strony. Dostępne są mapy, opisy i zdjęcia.

Administratorem strony jest wydział kultury, promocji i sportu urzędu miasta. W najbliższych dniach uzupełnić ma ją bezpłatna aplikacja mobilna. Baza tras, które udostępnią te narzędzia, może być rozszerzana: na zamieszczony na stronie adres poczty elektronicznej można nadsyłać propozycje nowych śladów, które po weryfikacji zostaną dodane i zamieszczone jako mapy do ściągnięcia na telefon.

Całe przedsięwzięcie ma wpisywać się w miejski program "Kierunek Przyjazna Częstochowa – Aktywna, Zielona, Kulturalna", będąc propozycją dla osób, które są ciekawe atrakcji miasta i jego okolic - dostępnych na rowerze.

"Łączymy się ścieżkami z sąsiednimi gminami, mamy już prawie 80 km dróg rowerowych w samym mieście, system rowerów miejskich za chwilę przekroczy 100 tysięcy wypożyczeń. Nowa strona i aplikacja są po to, żeby jeszcze bardziej spopularyzować turystykę rowerową, zbierając w jednym miejscu propozycje tras o różnej długości i różnym stopniu trudności" - zaznaczył cytowany w informacji miasta jego prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Prezydent nawiązał m.in. do uruchomionego pod koniec marca br. systemu roweru miejskiego w Częstochowie, obejmującego 20 samoobsługowych stacji wypożyczeń ze 185 rowerami. Jeden z najdłuższych odcinków sieci częstochowskich dróg rowerowych (ok. 6,5 km) powstał w 2015 r. wzdłuż ul. Warszawskiej, łącząc Częstochowę z gminą Rędziny. Półtora roku temu udostępniono m.in. połączenie w kierunku sąsiedniego Mstowa – jedno z rowerowych "okien na Jurę".

Znakowany Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd liczy ok. 180 km i łączy: Częstochowę, Olsztyn, Zrębice, Suliszowice, Ostrężnik, Czatachowę, Niegowę, Mirów, Bobolice, Podlesice, Morsko, Podzamcze, Ryczów, Smoleń, Bydlin, Jaroszowiec, Olkusz, Paczółtowice, Krzeszowice, Rudno oraz Kraków.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
Szlak Orlich Gniazd
Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Krzysztof Ciejka – 08.07.2018

    Biorąc pod uwagę wadliwość google maps to jak najbardziej :)

  • Piotr Łężak – 08.07.2018

    Też pytanie! Pewnie że ma!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....