TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Coraz więcej rowerzystów ginie w wypadkach. W Niemczech
- Opublikowano: 03.04.2019 15:00:25
Coraz więcej rowerzystów ginie w wypadkach. W Niemczech

W Niemczech w wypadkach drogowych ginie coraz więcej rowerzystów. W ubiegłym roku odnotowano 445 takich zdarzeń. Jest to wzrost w porównaniu z rokiem 2017 o 15 proc. Eksperci ostrzegają, że trend będzie się utrzymywać.

Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) opublikował w środę - 3 kwietnia - wstępne dane dotyczące wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów. Spośród 445 cyklistów zabitych w 2018 roku na niemieckich drogach 89 poruszało się rowerami z napędem elektrycznym. Jest to wzrost o 27 proc. w tej kategorii zdarzeń. W Niemczech panuje obecnie boom na takie pojazdy - są one szczególnie popularne wśród osób starszych. Blisko jedna czwarta sprzedawanych w RFN rowerów ma napęd elektryczny. W ubiegłym roku kupiono ich prawie milion.

Jak wynika z danych urzędu, w 2018 roku było w Niemczech 75,5 mln rowerów. W 2007 - jeszcze 68 mln.

Trend rosnący

Według ubezpieczycieli niebezpieczeństwo wypadków z udziałem rowerzystów będzie rosło. Z danych ogłoszonych przez Destatis wynika, że obroty w handlu detalicznym rowerami i częściami wzrosły w 2018 roku o 11 proc. Utrzymująca się popularność jednośladów to nie jedyne źródło zagrożenia.

Jeśli przed wakacyjną przerwą druga izba niemieckiego parlamentu Bundesrat przegłosuje rozporządzenie ministra transportu Andreasa Scheuera, od lata do ruchu na ulicach i ścieżkach rowerowych zostaną dopuszczone w Niemczech również e-hulajnogi.

"Chcemy stworzyć nowe możliwości poruszania się - bardziej nowoczesne, czyste i przyjazne dla środowiska" - zachwala swoją inicjatywę Scheuer. "E-hulajnogi są znakomitą alternatywą dla samochodu, jeśli chcemy pokonać ostatnie odcinki drogi z metra, autobusu czy pociągu do pracy i domu" - wylicza.

Eksperci zajmujący się transportem alarmują jednak, że doprowadzi to do jeszcze większego zagęszczenia na ulicach i trasach rowerowych.

Co na to piesi?

Sceptyczni są również przedstawiciele stowarzyszeń reprezentujących prawa pieszych. Rozporządzenie Scheuera otwiera bowiem e-hulajnogom również wstęp na chodniki. Co prawda, ich użytkownicy powinni się wówczas poruszać powoli, ale mało kto wierzy, że tak będzie.

"W rzeczywistości piraci na hulajnogach będą urządzać sobie slalomy między pieszymi" - obawia się rzecznik stowarzyszenia FUSS Roland Stimpel. "Jeśli raz się na to pozwoli, to będą to robić wszyscy. Policja nie ma ani chęci, ani możliwości tego powstrzymać. Tak jak skapitulowała przed rowerzystami na chodnikach" - narzeka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....