TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Coraz więcej rowerów miejskich na Śląsku
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 14.08.2017 12:53:50
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od przyszłego roku rowery miejskie pojawią się również w Zagłębiu Rowerami miejskimi Nextbike można jeździć już po Katowicach, Gliwicach, Tychach i Pszczynie. W przyszłym roku rowery Nextbike wyjadą na ulice Sosnowca, a do przetargu na system rowerów miejskich szykuje się Jaworzno.

Katowice – kolejna rozbudowa

1 sierpnia oddano do użytku 5 nowych stacji City by bike: Giszowiec – Plac pod Lipami, Murcki – Park Murckowski, Osiedle Witosa – Plac Herberta, Szopienice – Plac Powstańców Śląskich i Nikiszowiec – Lodowisko "Jantor". Nowe stacje pojawiły się w dzielnicach, w których do tej pory nie można było wypożyczyć roweru, umożliwiając mieszkańcom i turystom komunikację rowerową ze Śródmieściem. "Katowice stają się coraz bardziej rowerowym miastem" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – "Z rowerów korzystają nie tylko mieszkańcy Katowic, ale również turyści. Od sierpnia na rowerze miejskim City by bike można dojechać m.in. na Giszowiec i Nikiszowiec."

Popularność rowerów miejskich w Katowicach stale rośnie. W systemie zarejestrowało się już ponad 18 tysięcy osób, połowa z nich dokonała rejestracji w tym roku. Łącznie dokonano już ponad 120 tysięcy wypożyczeń, a 75 tysięcy od początku tego sezonu. Dzienny rekord wypożyczeń padł w tym roku 18 maja, kiedy z rowerów skorzystano 1333 razy. Najbardziej popularna pozostaje stacja Katowice Rynek. Spośród uruchomionych tydzień temu stacji, użytkownicy najczęściej wybierali stacje na Giszowcu i Nikiszowcu.

W Katowicach jest już 35 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 284 rowery. 9 stacji zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego, 16 to stacje, o których lokalizacji zdecydowało Miasto, a kolejnych 10 to stacje sponsorskie.

Gliwice

Drugim największym systemem na Śląsku jest Gliwicki Rower Miejski. Charakterystyczne niebiesko-czerwone rowery pojawiły się na ulicach Gliwic w marcu tego roku i od razu zdobyły popularność. W tym roku wypożyczono je już ponad 43 tysiące razy, w systemie w Gliwicach zarejestrowanych jest już ponad 6 tysięcy osób. "Gliwicki Rower Miejski doskonale uzupełnia system komunikacji w mieście" – mówi Tomasz Wojtkiewicz. – "Najpopularniejsza trasa wiedzie z Dworca na ulicę Akademicką, na kampus Politechniki Śląskiej i z powrotem. Użytkownicy chętnie jeżdżą też między Dworcem a placem Inwalidów Wojennych w centrum miasta."

Najchętniej w Gliwicach wypożyczano rowery w maju i czerwcu. Rekordowym dniem był jednak 31 marca. Rowery wypożyczono tego dnia 857 razy. Najpopularniejsze stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego to właśnie Akademicka i Dworzec. Gliwicki Rower Miejski to 10 stacji i 100 rowerów.

Tychy i Pszczyna

W tym roku systemy rowerów miejskich testują również Tychy i Pszczyna. Mieszkańcy tych miast mają do dyspozycji po 4 stacje i po 40 rowerów. "Dzięki programom pilotażowym władze miasta i mieszkańcy mogą ocenić, w jaki sposób system rowerów miejskich może być wykorzystywany" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz. – "Dzięki temu poznajemy rzeczywiste potrzeby miasta i mieszkańców dotyczące wielkości systemu, umiejscowienia stacji, rodzajów rowerów."

W systemie Tyskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest już ponad 2000 użytkowników. Dokonali oni już ponad 6700 wypożyczeń. Najpopularniejszą stacją wypożyczeń są Paprocany.

Pszczyński Rower Miejski ma ponad 700 zarejestrowanych użytkowników. Rowery wypożyczono do tej pory ponad 3200 razy. Najpopularniejszą stacją wypożyczeń w Pszczynie jest Rynek.

Nextbike w regionie

W tym roku na Śląsku rowery Nextbike wypożyczono już ponad 128 tysięcy razy. W czterech systemach zarejestrowanych jest ponad 27 tysięcy użytkowników. Dodatkowo w systemach Nextbike w całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców konurbacji śląskiej. Wszyscy oni – podobnie jak użytkownicy Nextbike w innych miastach – mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać z rowerów Nextbike w Polsce i na całym świecie. "To wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla turystów i osób podróżujących służbowo" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz. – "Na Śląsku dodatkowo sprawdza się w codziennej komunikacji. Mamy użytkowników, którzy dojeżdżają rowerem miejskim na dworzec w jednej miejscowości, a potem w innej jadą z dworca do pracy lub szkoły. Korzystają przy tym z dwóch systemów rowerowych, ale tylko jednego konta."

Wiosną 2018 roku zostanie uruchomiony system roweru miejskiego w Sosnowcu. Do dyspozycji mieszkańców będzie 9 stacji i 130 rowerów, które dostarczy Nextbike Polska. Do uruchomienia własnego systemu rowerów miejskich przygotowuje się też Jaworzno. W mieście mają być dostępne zarówno rowery tradycyjne, jak i elektryczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląsk
Katowice
Gliwice
Pszczyna
Tychy
rower miejski
Nextbike Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....