TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

City By Bike powraca do Katowic
InfoBike.pl - Opublikowano: 29.03.2019 14:30:21
City By Bike powraca do Katowic

Zostało już tylko kilka dni. W poniedziałek, 1 kwietnia, rusza kolejny sezon katowickich rowerów miejskich City By Bike. Na początek dostępnych będzie ponad 400 rowerów, w tym 10 rowerów familijnych typu cargo. W kolejnych miesiącach system będzie rozbudowywany.

City By Bike wystartował w 2015 roku i od tego czasu system jest systematycznie rozbudowywany. Rośnie też zainteresowanie użytkowników i liczba wypożyczeń. Tyko w ubiegłym sezonie katowickie rowery zostały wypożyczone ponad 200 tysięcy razy!

-"Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach cały czas rośnie. W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z 600 rowerów i ponad 70 stacji, które tworzą największy system rowerów miejskich w regionie" – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, który podkreśla, że ważne jest również zaangażowanie partnerów biznesowych i instytucjonalnych w projekt. W Katowicach działa kilkanaście stacji finansowanych przez firmy lub uczelnie, co potwierdza dobrą współpracę pomiędzy samorządem a biznesem. "Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z miastami w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rowery od tego sezonu możemy wypożyczać w Katowicach, a oddawać w innych miastach naszego regionu, które również należą do systemu Nextbike" – dodaje prezydent.

Poza granice

Na początku sezonu w Katowicach dostępnych będzie ponad 400 rowerów i ponad 50 punktów wypożyczeń. W kolejnych miesiącach system będzie rozbudowywany, łącznie w tym sezonie dostępnych będzie niemal 600 rowerów.

-"City By Bike w tym sezonie przekroczy granice Katowic. Od 5 kwietnia wprowadzamy zmiany w regulaminie, na podstawie których wypożyczone w Katowicach standardowe rowery będzie można zwracać w Chorzowie, Sosnowcu, Tychach i odwrotnie – na rowerach z tych miast przejechać do Katowic. Dzięki współpracy poszczególnych miast i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii użytkownicy zyskają kolejny wygodny sposób przemieszczania się nie tylko w obrębie poszczególnych miast, ale również między nimi" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Do 5 kwietnia będzie obowiązywał dotychczasowy regulamin nakazujący zwrot roweru tylko w obrębie danego miasta. Po 5 kwietnia użytkownik będzie mógł pozostawić rower na stacjach w Chorzowie, Sosnowcu lub Tychach bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Udogodnienie to dotyczyć będzie tylko rowerów standardowych.

Katowickie zasady

Ogólne zasady korzystania z systemu City By Bike w tym sezonie się nie zmienią. Założone w poprzednich latach konta w systemie zachowują ważność, warto jednak sprawdzić, czy są aktywne i czy na koncie w systemie jest co najmniej 10 złotych, które umożliwia wypożyczenie roweru. Nowi użytkownicy powinni zarejestrować się w systemie np. korzystając ze strony CityByBike.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike.

Rower można wypożyczyć poprzez aplikację mobilną Nextbike, terminal stacji wypożyczeń (wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru) lub telefon do Biura Obsługi Klienta. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł za pierwsze 60 minut, 2 zł za drugą godzinę, 3 zł za trzecią godzinę i po 4 zł za każdą następną godzinę jazdy. Rower zwracamy wpinając do elektrozamka lub – jeśli elektrozamki są zajęte – przypinając linką z zamkiem szyfrującym w obrębie stacji i potwierdzając zwrot w terminalu, aplikacji lub poprzez Biuro Obsługi Klienta.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Katowice
NextBike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....