TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

City By Bike Katowice już działa
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 14.04.2017 14:37:03
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Trzeci sezon City By Bike Katowice zaskoczył użytkowników! W mieście pojawiło się w sumie 30 samoobsługowych stacji oraz 244 rowery. To niemal trzykrotnie więcej niż w poprzednim sezonie. Nowe stacje powstały m.in. w dzielnicach śródmiejskich i w południowych rejonach miasta ? na Ligocie i w Piotrowicach.

Rozbudowę systemu zawdzięczamy Miastu Katowice, które zdecydowało, że zamiast dotychczasowych 10, w skład systemu wejdzie 20 stacji, a zamiast 80 rowerów, będzie ich 160. W rozbudowie systemu wzięli również udział prywatni sponsorzy, którzy dodatkowo sfinansowali 84 rowery i 10 stacji. Wszystkie one tworzą system City By Bike dostępny codziennie przez całą dobę aż do połowy października.

"W Katowicach udział podmiotów prywatnych w organizacji i finansowaniu systemu roweru miejskiego jest największy w Polsce" ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. ? "Prywatni przedsiębiorcy nie tylko widzą korzyści marketingowe wynikające ze sponsorowania konkretnych stacji. Chcą również partycypować w dążeniu władz miasta do uczynienia z Katowic jeszcze lepszego miejsca do życia. City By Bike to system, który już trzeci rok z rzędu jest rozbudowywany. Sądzę, że to jeszcze nie koniec, że Katowice nadal będą utrzymywały pozycję rowerowego lidera w regionie."

"Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej ? w tym roku wydamy ok. 6 mln zł na utworzenie 11 km nowych dróg rowerowych. Dziś otwieramy aż 30 stacji wypożyczalni rowerów, a w systemie pojawią się 244 jednoślady i nie jest nasze ostatnie słowo" ? zapowiada prezydent Katowic Marcin Krupa. ? "Bardzo się cieszę, że sprawdza się nasza strategia, by rowery pełniły w Katowicach funkcję zarówno rekreacyjną, ale też transportową. Pokazują to liczby ? w zeszłym roku rowery wypożyczono u nas 38 tysięcy razy i aż 9 tysięcy mieszkańców miasta jest wpisanych do systemu" ? dodał prezydent.

Z rowerów może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia, i można już wypożyczać rower. Warto podkreślić, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za czas od 16 do 60 minuty zapłacimy złotówkę, za drugą i trzecią godzinę również po złotówce. 4 złote będzie kosztować czwarta i każda następna godzina. Maksymalny czas wypożyczenia to 12 godzin.

Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji w Katowicach.

Wszystkie rowery City By Bike są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w trzybiegową przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), żelowe, wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.

Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike w Polsce i na całym świecie. To rozwiązanie szczególnie praktyczne dla mieszkańców Katowic teraz, gdy system rowerów miejskich uruchomiły Gliwice, a funkcjonalność rowerów miejskich będą w tym roku sprawdzać również m.in. mieszkańcy Tychów i Pszczyny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by Bike
rower miejski
Nextbike Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....