TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ciechanów zaprasza na rower miejski. Z NextBike
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.06.2019 12:13:21
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od 27 czerwca w Ciechanowie można korzystać z samoobsługowego systemu rowerów publicznych. Po udanym zeszłorocznym pilotażu system został rozbudowany – obejmuje 9 stacji i 90 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla dzieci, rowery dla dzieci oraz tandemy. Za wdrożenie oraz obsługę Ciechanowskiego Roweru Miejskiego odpowiada firma Nextbike Polska.

System Ciechanowski Rower Miejski już działa i jest dwukrotnie większy niż w ubiegłym roku. Do funkcjonujących w ramach ubiegłorocznego pilotażu stacji, zlokalizowanych na placu Jana Pawła II (Ratusz), przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej, dodano stacje: Kąpielisko Krubin, MOSiR Kryta Pływalnia, Placu Kościuszki, PKP Ciechanów Przemysłowy. Ponadto dodatkową, dziewiątą stację, która znajduje się przy ul. Gostkowskiej, przy skrzyżowaniu z pętlą miejską, zorganizowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Przypomnijmy, że Ciechanowski Rower Miejski pilotażowo działał od 13 sierpnia do 31 października 2018 roku. W tym czasie w systemie zarejestrowało się blisko 1 700 użytkowników, którzy dokonali łącznie 6 865 wypożyczeń, trwających średnio 26 minut. Z wyłonionym w przetargu wykonawcą, firmą Nextbike Polska, umowę podpisano na 3 lata. Zgodnie z nią w 2020 i 2021 roku system wystartuje 1 kwietnia. Każdego roku będzie działał do końca października.

90 rowerów

Zwiększyła się także liczba rowerów. Do dyspozycji jest ich obecnie 90 – 82 standardowe, 2 tandemy, 4 rowery z siedziskiem dla dziecka i 2 dziecięce.

-"Pilotaż systemu spotkał się w naszym mieście z bardzo pozytywnym przyjęciem przez mieszkańców, stąd też mieliśmy mnóstwo pytań o termin wprowadzenia Ciechanowskiego Roweru Miejskiego na stałe. Po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych procedur udostępniamy rower publiczny, który z uwagi na większy zasięg, jak i liczbę oraz rodzaj rowerów jest bardziej funkcjonalny. O nowych lokalizacjach zdecydowali mieszkańcy podczas przeprowadzonej przez nas ankiety internetowej, na każdym etapie konsultowaliśmy kwestie CRM z Ciechanowską Grupą Rowerową, dlatego jestem przekonany, że system w tym wydaniu spełni oczekiwania mieszkańców i wpisze się na dobre w krajobraz naszego miasta. Warto podkreślić, że nasz system jest kompatybilny z systemami w wielu miastach w Polsce – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

ABC CRM

Zasady korzystania z systemu pozostają bez zmian. System Ciechanowski Rower Miejski umożliwia bezobsługowe wypożyczanie jednośladów przez całą dobę – we wszystkie dni tygodnia, w okresie jego funkcjonowania, czyli do końca października. Rowery można wynajmować bezpłatnie do 20 minut. Maksymalny czas wynajmu to 12 godzin. Aby móc wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie www.ciechanowskirower.pl i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu, o ile wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń. Ważne: konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wynajmy) tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Od 21 do 60 minut opłata wynosi 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. Aby wypożyczyć rower, należy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie

z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR.

Część jednośladów została wyposażona w specjalne foteliki, służące do przewozu dzieci. Takie rozwiązanie posiada pięć procent rowerów, czyli 4 sztuki. Względem rowerów z fotelikami obowiązują takie same zasady wypożyczenia i zwrotu oraz identyczny taryfikator jak w przypadku pozostałych – standardowych CRM. Trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i podstawowych zasadach ich użytkowania, dlatego przed skorzystaniem należy zapoznać się z regulaminem, dostępnym na stronie internetowej Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. W razie pytań warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta – pod nr tel.: 23 680 43 43 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów). Zapytania można także wysyłać pocztą elektroniczną pod adres: bok@ciechanowskirower.pl. Przed wypożyczeniem użytkownik powinien sprawdzić, czy fotelik jest prawidłowo zamontowany. Przede wszystkim musi korzystać z takiego roweru ostrożnie i w sposób odpowiedzialny, pamiętając, że rower z przewożonym w foteliku dzieckiem ma inaczej umiejscowiony środek ciężkości i może zachowywać się inaczej, niż standardowy.

Użytkowanie rowerów typu dziecięcego, zgodnie z zapisami regulaminu, jest możliwe tylko pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w systemie CRM. Opiekun prawny jest zobowiązany do nadzorowania jazdy dziecka przez cały czas wypożyczenia, aż do zwrotu roweru w stacji dokującej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Ciechanów
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....