TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ciechanów z wypożyczalnią rowerów miejskich
PAP - Opublikowano: 14.05.2018 17:25:51
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Ciechanów planuje uruchomienie systemu wypożyczalni rowerów miejskich. W połowie sierpnia ruszy projekt pilotażowy przedsięwzięcia: 4 stacje i 32 jednoślady, w tym tandemy i rowery dziecięce. Umowę w tej sprawie zawarto z Nextbike Polska.

Rower z ciechanowskimi motywami, w tym z herbem miasta, został zaprezentowany podczas zainaugurowanego w poniedziałek 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Jak poinformował Urząd Miasta Ciechanowa, tamtejszy system wypożyczalni rowerów miejskich, po jego sprawdzeniu w ramach pilotażu, który rozpocznie się 13 sierpnia, ma ruszyć docelowo od wiosny 2019 r., z większą liczbą stacji. Na razie ciechanowski system będzie składał się z 4 punktów wypożyczania jednośladów, dysponujących łącznie 32 pojazdami, w tym 28 w wersji standardowej, a także dwoma dziecięcymi i dwoma tandemami – pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne.

"Rowery publiczne sprawdzają się na całym świecie, systemy są rozbudowywane, więc widać, że nie jest to chwilowa moda. W mieście wybudowaliśmy, budujemy i planujemy budowy kolejnych kilometrów ścieżek. Teraz ci, którzy nie mają własnych rowerów, bądź chcą przemieścić się między konkretnymi punktami, nie martwiąc się o to, co zrobić z rowerem, będą mogli korzystać z miejskiej propozycji ekologicznego i z pewnością pozytywnie wpływającego na zdrowie i kondycję środka transportu" – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, cytowany w komunikacie Urzędu Miasta.

Dodał, iż w sprawie wdrożenia systemu wypożyczalni roweru miejskiego od dawna otrzymywał wiele pytań od ciechanowian.

"Mieszkańcy Ciechanowa będą mogli korzystać z najlepszego i najpopularniejszego systemu rowerowego w Polsce. W tym roku rowery Nextbike można wypożyczać w ponad 30 polskich miastach. Mamy już ok. 1,5 mln użytkowników. Co ważne, ze wszystkich systemów Nextbike Polska można korzystać za pomocą jednego konta. Mieszkańcy Ciechanowa zyskują więc dostęp do floty ponad 14 tys. rowerów w Polsce i niemal 50 tys. na całym świecie" – podkreślił prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

Wypożyczanie rowerów w Ciechanowie, w ramach projektu pilotażowego, będzie możliwe całodobowo, każdego dnia w tygodniu. Maksymalna długość wypożyczenia pojazdu została określona na 12 godzin. Za wypożyczenie roweru na okres od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł; od 61 do 120 minut – 2 zł; od 121 do 180 minut – 3 zł; od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji.

Jak przypomniał ciechanowski Urząd Miasta, rowery publiczne funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Warszawa, Wrocław i Poznań, ale również w mniejszych, np. w Kołobrzegu, Konstancinie-Jeziornie, Stalowej Woli czy w Szamotułach. W przygotowaniu koncepcji uruchomienia systemu wypożyczalni jednośladów ciechanowski samorząd podjął współpracę ze stowarzyszeniem Ciechanowska Grupa Rowerowa. (PAP)

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechanów
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....