TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Ciechanów planuje sieć wypożyczalni rowerów
PAP - Opublikowano: 16.02.2018 18:29:22
Ciechanów planuje sieć wypożyczalni rowerów

W Ciechanowie do połowy 2019 r. ma powstać publiczna sieć wypożyczalni rowerów. Wstępny plan zakłada, iż początkowo uruchomionych zostanie w mieście pięć stacji rowerowych oraz dodatkowo jedna w niedalekiej Opinogórze, w pobliżu Muzeum Romantyzmu.

"Najpierw, jeszcze w tym roku, zostanie opracowana koncepcja projektu wypożyczalni rowerów. Odbędą się także konsultacje społeczne, dotyczące lokalizacji stacji rowerowych" – powiedziała PAP rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.

Jak dodała, do współpracy nad projektem uruchomienia punktów wynajmu rowerów zaproszono Stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa.

"Założenia są takie, by system rowerów miejskich funkcjonował w Ciechanowie od połowy 2019 r. Na początek planowanych jest pięć stacji w Ciechanowie oraz jedna w Opinogórze, w pobliżu Muzeum Romantyzmu" – poinformował ciechanowski Urząd Miasta. Wyjaśnił przy tym, że publiczna sieć wypożyczalni rowerów będzie funkcjonować tam na podobnych zasadach, jak w innych miastach – do wypożyczenia roweru konieczna będzie rejestracja, a wynajęty pojazd będzie można oddać na tej samej lub innej stacji.

Według ciechanowskiego Urzędu Miasta "w ustalonym przedziale czasowym rower będzie do bezpłatnego użytku".

"W mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, sami mieszkańcy sygnalizują, że ideę rowerów miejskich, sprawdzających się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, jak również w Europie i na świecie, warto przenieść do Ciechanowa" – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, cytowany w komunikacie Urzędu Miasta.

W Ciechanowie znajduje się 31,5 km dróg rowerowych i planowana jest ich rozbudowa - w efekcie ma powstać ok. 18 km nowych tras. Inwestycje te, jak zapowiada ciechanowski Urząd Miasta, "będą w większości finansowane z pozyskanych środków zewnętrznych", a oprócz dróg rowerowych, powstanie jednocześnie dodatkowa infrastruktura, w tym stojaki na jednoślady.

W 2018 r., w ramach projektu realizowanego wspólnie przez trzy lokalne samorządy: powiat ciechanowski, miasto Ciechanów i gminę Opinogóra Górna, zmodernizowana ma zostać droga powiatowa nr 1237W Ciechanów-Opinogóra Górna-Długołęka o długości 6,5 km. Na całej trasie, która m.in. zostanie poszerzona, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa.

Inwestycja ta otrzymała w ostatnim czasie 4,2 mln zł dofinansowania od samorządu woj. mazowieckiego - to 60 proc. szacunkowych kosztów całego przedsięwzięcia. Pozostała część środków będzie wkładem własnym samorządów lokalnych: ponad 33,6 proc. tej sumy miałby pokryć ciechanowski powiat, ponad 16,8 proc. miasto Ciechanów, a gmina Opinogóra Górna ponad 5,2 proc. Dokładny podział tych wkładów określą odrębne umowy po wyłonieniu wykonawcy przedsięwzięcia. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechanów
wypożyczalnia rowerów
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....