TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Chorzowski Kajteroz kończy sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.11.2019 17:08:46
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

276,4 tysięcy – taką liczbą wypożyczeń w mijającym sezonie może pochwalić się Kajteroz, czyli Chorzowski Rower Miejski. Z wypożyczalni można korzystać do 30 listopada.

Osiem miesięcy drugiego sezonu

Od 1 marca do 30 listopada trwa sezon Chorzowskiego Roweru Miejskiego. W tym czasie z wypożyczalni skorzystano 276,4 tysięcy razy, a ilość użytkowników wzrosła do ponad 25 tysięcy. Chorzowski system składa się z 46 stacji i 460 rowerów. W tym roku grono użytkowników powiększyło się o ponad 90 procent.

Dobiegający końca sezon Chorzowskiego Roweru Miejskiego z wielu powodów był rzeczywiście wyjątkowy. Uruchomiliśmy pełną wersję systemu, powiększając flotę ze 150 do 460 pojazdów. Rozwój przyniósł zamierzony efekt i możemy powiedzieć, że rowery miejskie w Chorzowie cieszą się masową popularnością, a ostatnie osiem miesięcy ich działania na każdym poziomie było rekordowe — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Przez zimę zadbamy, by rowery były w pełni gotowe na kolejny sezon.

Statystyki Kajeroz

Od kwietnia do czerwca 25,2 tys. miłośników dwóch kółek dokonało ponad 56 proc. wszystkich wypożyczeń. Tylko w kwietniu, kiedy użytkownicy byli najaktywniejsi, jednoślady zostały wypożyczone prawie 55 129 razy. Oznacza to, że codziennie przez 30 dni z bicykli korzystano średnio 1 838. Rekordowym dniem w mijającym sezonie była środa – 1 maja. Każdy z rowerów był wypożyczony ponad 7,5 razy, co dało wynik 3 447 wypożyczeń – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

Kończący się sezon i statystyki pokazują, że rowery w Chorzowie to nie tylko dobra zabawa i rekreacja. To również element codziennego transportu mieszkańców – wskazuje Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. — Popularność stacji przy Rynku i tras pokonywanych po mieście pokazuje, że chorzowianie na rowerach dojeżdżają też do szkół, pracy czy na zakupy.

Najliczniejszą grupą miłośników miejskich dwóch kółek wśród mieszkańców Chorzowa są osoby w wieku 30 – 39. Stanowią oni 32 procent wszystkich użytkowników.

Najczęściej wypożyczanym jednośladem był standardowy rower o numerze 37 955– dokonano na nim 1 043 przejazdów. Użytkownicy najchętniej korzystali z aplikacji – zrealizowano w ten sposób 85 procent wszystkich wypożyczeń.

Z danych Nextbike wynika, że średnio każdego dnia korzystano z 460 rowerów ponad 1 092 razy. Średni czas pojedynczego wypożyczenia w Chorzowie wynosił w tym roku 28 minut i 34 sekundy. Darmowych było ponad 62 procent wynajmów.

Kompatybilność systemów

System ChRM jest kompatybilny z innymi systemami Nextbike Polska. W 2019 r. chorzowskie stacje rowerowe zostały także zintegrowane ze stacjami w innych miastach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej i standardowe jednoślady można wypożyczać i zwracać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w katowickim City by bike, oraz na stacjach systemów w Tychach, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu i Siemianowicach Śląskich.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
KajTeroz
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....