TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Chorzowski Kajteroz kończy sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.11.2019 17:08:46
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

276,4 tysięcy – taką liczbą wypożyczeń w mijającym sezonie może pochwalić się Kajteroz, czyli Chorzowski Rower Miejski. Z wypożyczalni można korzystać do 30 listopada.

Osiem miesięcy drugiego sezonu

Od 1 marca do 30 listopada trwa sezon Chorzowskiego Roweru Miejskiego. W tym czasie z wypożyczalni skorzystano 276,4 tysięcy razy, a ilość użytkowników wzrosła do ponad 25 tysięcy. Chorzowski system składa się z 46 stacji i 460 rowerów. W tym roku grono użytkowników powiększyło się o ponad 90 procent.

Dobiegający końca sezon Chorzowskiego Roweru Miejskiego z wielu powodów był rzeczywiście wyjątkowy. Uruchomiliśmy pełną wersję systemu, powiększając flotę ze 150 do 460 pojazdów. Rozwój przyniósł zamierzony efekt i możemy powiedzieć, że rowery miejskie w Chorzowie cieszą się masową popularnością, a ostatnie osiem miesięcy ich działania na każdym poziomie było rekordowe — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Przez zimę zadbamy, by rowery były w pełni gotowe na kolejny sezon.

Statystyki Kajeroz

Od kwietnia do czerwca 25,2 tys. miłośników dwóch kółek dokonało ponad 56 proc. wszystkich wypożyczeń. Tylko w kwietniu, kiedy użytkownicy byli najaktywniejsi, jednoślady zostały wypożyczone prawie 55 129 razy. Oznacza to, że codziennie przez 30 dni z bicykli korzystano średnio 1 838. Rekordowym dniem w mijającym sezonie była środa – 1 maja. Każdy z rowerów był wypożyczony ponad 7,5 razy, co dało wynik 3 447 wypożyczeń – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

Kończący się sezon i statystyki pokazują, że rowery w Chorzowie to nie tylko dobra zabawa i rekreacja. To również element codziennego transportu mieszkańców – wskazuje Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. — Popularność stacji przy Rynku i tras pokonywanych po mieście pokazuje, że chorzowianie na rowerach dojeżdżają też do szkół, pracy czy na zakupy.

Najliczniejszą grupą miłośników miejskich dwóch kółek wśród mieszkańców Chorzowa są osoby w wieku 30 – 39. Stanowią oni 32 procent wszystkich użytkowników.

Najczęściej wypożyczanym jednośladem był standardowy rower o numerze 37 955– dokonano na nim 1 043 przejazdów. Użytkownicy najchętniej korzystali z aplikacji – zrealizowano w ten sposób 85 procent wszystkich wypożyczeń.

Z danych Nextbike wynika, że średnio każdego dnia korzystano z 460 rowerów ponad 1 092 razy. Średni czas pojedynczego wypożyczenia w Chorzowie wynosił w tym roku 28 minut i 34 sekundy. Darmowych było ponad 62 procent wynajmów.

Kompatybilność systemów

System ChRM jest kompatybilny z innymi systemami Nextbike Polska. W 2019 r. chorzowskie stacje rowerowe zostały także zintegrowane ze stacjami w innych miastach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej i standardowe jednoślady można wypożyczać i zwracać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w katowickim City by bike, oraz na stacjach systemów w Tychach, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu i Siemianowicach Śląskich.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
KajTeroz
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....