TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Certyfikaty miejsc przyjaznych rowerzystom na Green Velo
PAP - Opublikowano: 27.06.2017 19:24:02
Certyfikaty miejsc przyjaznych rowerzystom na Green Velo

Promocji różnych miejsc na wschodnim szlaku rowerowym Green Velo oraz gwarancji, że rowerzyści znajdą tam profesjonalną obsługę mają służyć wręczone we wtorek w Białymstoku certyfikaty miejsc przyjaznych rowerzystom w Podlaskiem.

Certyfikaty dostało 116 podmiotów: kwatery agroturystyczne, hotele, obiekty gastronomiczne, miejsca z atrakcjami turystycznymi, ale też punkty informacji turystycznej czy miejsca, gdzie rowerzyści mogą liczyć na fachową pomoc techniczną czy merytoryczną.

W urzędzie marszałkowskim dokumenty wręczyli: marszałek województwa Jerzy Leszczyński oraz członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk. Pracownicy urzędu marszałkowskiego sprawdzali wcześniej wszystkie te miejsca, by wydać certyfikaty.

Dyjuk powiedział dziennikarzom, że posiadanie przez przedsiębiorcę certyfikatu miejsca przyjaznego rowerzystom oznacza, że na wszelkich materiałach o szlaku Green Velo znajduje się bezpłatna informacja o takim miejscu, a to dodatkowa promocja i szansa, że z tej wiedzy skorzystają turyści.

Jak mówił, szlaku Green Velo nie da się "rozciągnąć", bo ma określony przebieg i trasę, ale można robić wszystko, by rozwijać tę infrastrukturę, wzbogacać ją. Poinformował m.in. o jednym z najnowszych pomysłów na szlak rowerowy pod nazwą August Velo, który ma powstać wspólnie z partnerami na Białorusi i ma prowadzić w stronę Litwy, wychodząc z Green Velo.

Leszczyński przyznał, że szlak Green Velo był bardzo dobrym projektem, który zrealizowano w pięciu wschodnich województwach. Jego zdaniem to jeden z lepszych pomysłów wdrożonych w turystyce w Polsce, przynoszący "konkretne efekty", bo z tych szlaków korzysta wiele osób.

"Turystów na ścieżkach nam przybywa. Nawet gołym okiem widać, że wiele ludzi jeździ i to jest bardzo dobrze" - dodał.

Małgorzata Klimowicz, dyrektor miejskiego ośrodka kultury, sportu i rekreacji w Kleszczelach powiedziała, że certyfikat to "renoma", bo turyści inaczej traktują takie miejsca. W tamtejszym punkcie można m.in. dokonać drobnych napraw roweru, schować się przed deszczem, wejść do kawiarni. Dodała, że coraz więcej turystów korzysta ze szlaku.

Szlak Green Velo to ok. 2 tys. km ścieżek rowerowych w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Powstał dzięki dofinansowaniu z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. W Podlaskiem szlak liczy 602 km i wiedzie przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i turystycznie miejsca w regionie: parki narodowe, puszcze w Dolinie Biebrzy i Narwi, Dolinie Bugu, Puszczę Białowieską i Puszczę Knyszyńska, a także przez Suwalszczyznę i Puszczę Augustowską. (PAP)

kow/ pad/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Green Velo
Podlaskie
Białystok
trasy rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....