TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Cały tydzień na rowerach miejskich BiKeR: pierwsza godzina za darmo
INFORMACJA PRASOWA InfoBike.pl - Opublikowano: 16.09.2020 19:35:48
Cały tydzień na rowerach miejskich BiKeR: pierwsza godzina za darmo

Dziś (16 września) rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Użytkownicy systemu roweru miejskiego BiKeR, którego operatorem jest Nextbike Polska, mogą od dziś do wtorku, 22.09 przez pierwszą godzinę jeździć za darmo.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, prezydent Białegostoku zadecydował o wydłużeniu do godziny darmowego czasu wypożyczenia BiKeRów. Miasto zachęca w ten sposób do pozostawienia samochodu na parkingu i przestawienia się na ekologiczne środki transportu.

— Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje i rozwija się transport publiczny w Białymstoku. Zapraszamy mieszkańców, by zechcieli skorzystać z atrakcji, które zaplanowaliśmy, oraz zachęcamy do podróżowania po Białymstoku rowerem lub autobusem — powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – W naszym mieście są ku temu naprawdę dobre warunki: ścieżki rowerowe, BiKeRy, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem mieszkańców, i nowoczesne autobusy.

Zamiast bezpłatnych pierwszych 25 minut miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę. Promocyjny cennik będzie obowiązywał przez cały tydzień od 16 do 22 września. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem systemu roweru miejskiego. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

— Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z tegorocznym hasłem przewodnim "Nieemisyjna mobilność dla wszystkich" ma na celu pokazanie po raz kolejny, jak ważne jest zapewnienie ludziom w całej Europie, a także na całym świecie, łatwego dostępu do bezemisyjnych środków transportu. Trudno było by sobie wyobrazić to wydarzenie bez udziału rowerów miejskich Nextbike, z których w Polsce korzysta ponad 2 miliony osób.

Tradycyjnie Nextbike, jako lider bikesharingu włącza się w obchody Dnia Bez Samochody wydłużając darmowy czas wypożyczenia — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — To nasz wkład w działania, które mogą sprawić, że nasze miasta będą bardziej przyjazne do życia — dodaje Wojtkiewicz.

W Białymstoku z BiKeRów korzysta 97 tys. osób, tylko w bieżącym sezonie dołączyło 4,7 tys. nowych użytkowników. Mieszkańcy aglomeracji wypożyczyli w bieżącym sezonie jednoślady 144,5 tys. razy.

Rowery publiczne Nextbike stały się już nieodłącznym elementem komunikacji publicznej w wielu miastach. Korzysta z nich już ponad 2 miliona Polaków, którzy przez cały okres działania spółki na polskim rynku dokonali już ponad 62,1 mln wypożyczeni rowerów. Można je wypożyczyć w 56 miastach i miejscowościach w których mieszka łącznie blisko 8 mln osób. W bieżącym sezonie, mimo pandemii i spowodowanym nią wyłączeniem wypożyczalni wiosną, rowery publiczne bardzo szybko wracają do łask użytkowników. Cały czas odnotowujemy nowe rejestracje – w systemach przybyło w 2020 roku prawie 168 tysięcy nowych osób. Tylko w tym roku rowery wypożyczono już ponad 7,5 milionów razy! Każdy z ponad 18 tysięcy rowerów Nextbike ma już w tym roku za sobą średnio 413 odbytych podróży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Nextbike
Biker

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....